Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Wielka moc tkanin

Zazwyczaj nie zastanawiamy się jak niesamowicie obecna w naszym życiu jest tkanina i jak ważną rolę odgrywa w aranżacji wnętrz. To dzięki niej jesteśmy w stanie zaakcentować charakter każdego pomieszczenia, gustownie je wystroić. Tkanina to przede wszystkim dodatek, dzięki któremu możemy stosunkowo niedrogim kosztem odmienić wnętrze.

Gustowna pościel sprawi, że nieciekawa sypialnia zamieni się w magiczną komnatę. Zwłaszcza, jeżeli jest to pościel satynowa... W jednej chwili przeniesiemy się do bajkowej alkowy, w której można śnić jedynie najmilsze sny. Miękki pled czy narzuty czy koc zawieszony na oparciu sofy (propozycje) to również szybki sposób na ocieplenie pokoju i nadanie mu nowego charakteru.
Napisał: Antilo
Jeśli chodzi o stosowanie kolorów – to przestrzegane są tu te same zasady te same zasady, które stosowane są w projektowaniu wnętrza. Kreujemy kompozycje pasujące do mieszkańców, wnętrza, mebli i dodatków. Dobrze jest postawić na wyraźny akcent, który nada wnętrzu świeżości, lub stworzyć tylko subtelne tło dla innych elementów wyposażenia. Wówczas nawet kolorystycznie wyeksponowane ręczniki stają się ciekawą ozdobą łazienki. Gdy jest w barwach natury, dobrze zaprezentuje się biel, beż, ecru i brąz. (Czyt. http://www.eurotekstylia.pl/s/wyniki/dzial/55/Narzuty-Dwustronne) Wprowadzenie barw do naszego życia może zdziałać cuda, jednak nie zapominajmy, że nie powinno być ich więcej niż trzy w jednym pomieszczeniu. Jasne spowodują, że pomieszczenie wyda się większe, zaś ciemne je pomniejszą. Takie samo wrażenie uzyskamy z tkaninami we wzory. I chociaż zabawa z nimi to niesłychana frajda, potrzeba wyczucia, aby nie wprowadziły chaosu we wnętrzu.Poeksperymentować także możemy z rodzajem tkanin. Tak jak projektanci ubierają modelki w delikatne sukienki i ciężkie buty, tak w domu możemy łączyć tiule i satyny z aksamitami i lnem. Znaczące jest, do czego tkaninę użyjemy. Na fotele, sofy lub inne obicia powinna być mocna i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wtedy nie nie ma obawy, że rozejdzie się na szwach a przy tym jest niepodatna na przetarcia. Nie należy też od razu korzystać z usług tapicera, kiedy wpadnie nam do głowy szalony pomysł – uszyjmy nowe poduszki.
Tkaniny zapewniają wspaniałe możliwości, zainspiruj się nimi, dotknij i polub tkaninę. Polecamy http://www.eurotekstylia.pl/reload.php?id=36

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:32
Tagi: pościel, łazienki, fotele