Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak znaleźć właściwe obuwie trekkingowe?

Idealne buty trekingowe to z całą pewności podstawowy element dla każdej osoby, która planuje wspinać się po górach. W praktyce okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo odnaleźć właściwe buty trekkingowe. Powinniśmy zatem przekonać się, na jakie aspekty w głównej mierze powinniśmy zwracać uwagę. W przypadku tego typu butów bardzo duże znaczenie ma renoma producenta. Na wstępie więc musimy zapoznać się z firmami, które specjalizują się w tego rodzaju produktach. Jeśli zatem poszukujemy butów trekkingowych nie powinniśmy raczej korzystać ze sklepów oferujących nam na przykład buty Venezia.
buty trekkingowe
Napisał: Susanne DaDavidsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście Venezia buty cechują się świetną jakością i wytrzymałością, aczkolwiek producent ten specjalizuje się w zupełnie innym obuwiu. Tutaj do zobaczenia szykowne buty venezia. Następnym krokiem jest określenie, jakie będzie ukształtowanie terenu, po którym chcielibyśmy się wspinać. Trochę inne obuwie kupuje się w góry wysokie, a inne w niskie. Dla niezdecydowanych producenci przygotowali buty uniwersalne, jakie w pewnym stopniu łączą ze sobą różne cechy i pozwalają na wspinanie się na różnych wysokościach. Znajdź buty trekkingowe na wędrówki. Od ukształtowania powierzchni w dużym stopniu zależy to, czy należy wybrać obuwie wysokie czy wystarczy niskie. Kolejną bardzo ważną kwestią jest wodoodporność oraz przewiewność naszych butów. W tym przypadku w znacznym stopniu mieć na uwadze tworzywo, z jakiego zostały stworzone..
wędrówki górskie
Napisał: Jørn Eriksson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jest to skóra licowa albo zamsz. Odporne tworzywa są oprócz tego najczęściej odporne na różnorakie uszkodzenia, które z oczywistych kwestii w górach mogą nieraz mieć miejsce. Pamiętajmy dodatkowo, iż idealne buty trekkingowe powinny całkowicie ochraniać naszą stopę w trakcie wędrowania, a także amortyzować różnego rodzaju upadki z trochę większych wysokości lub też chronić przed uderzeniem o kamień itd. Powinniśmy zatem sprawdzić, czy mają z przodu specjalną otoczkę, która jest zwykle twardsza i ochrania nasze palce. Następny istotny element to cholewki i sznurówki. Oba te części powinny być odpowiednio mocne i długie. Podeszwa to oczywiście jedna z najważniejszych części obuwia. Od niej uzależniony jest komfort, a także nasze bezpieczeństwo. Za sprawą odpowiedniego jej ukształtowania, nie poślizgniemy się na błotnistej lub mokrej ścieżce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:26
Tagi: obuwie, buty, buty trekkingowe, buty trekingowe, Venezia