Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak korzystnie się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień?

Ubrania także mężczyznom mogą sprawić nie lada kłopot. Też chcą mieć swój styl. Co ważne, liczy się dla nich dopasowanie i czucie się komfortowo w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak istotne wydarzenia, jak przykładowo rozmowa o pracę. Jak się wtedy ubrać?
Rozmowa o pracę jest sytuacją niewątpliwie stresującą, jednak należącą do bardzo często spotykanych na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią konkretne normy i warunki, które musi spełniać kandydat na daną posadę. Zwyczaje te dotyczą między innymi wyglądu.

Moda męska
Napisał: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprawa "co ubrać na rozmowę o pracę” i jak się na niej przedstawić wielu ludziom spędza sen z powiek. Są jednak rozmaite źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się wiele na ten temat. Co najważniejsze trzeba pamiętać, że na rozmowie o pracę najważniejsze są doświadczenia i zdolności kandydata, które powinien on odpowiednio zaprezentować i podkreślić. Na pewno jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia podstawowych warunków w kwestii wyglądu. W tym aspekcie wielokrotnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, toteż należy tę okazję jak najlepiej wykorzystać.

Kapelusze
Na podstawie: http://pixabay.com
Ubiór jest tak samo ważny, kiedy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Podobnie jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w niektórych profesjach. W części z nich dopuszcza się na przykład krótki rękaw w koszuli. Cały czas jednak są to koszule eleganckie, z kołnierzykiem. W większości wielkich korporacji jednak wymagany jest pełny garnitur, bez możliwości uchybień. Najczęstszym zestawem większej części panów w okresie letnim są krótkie spodnie, zakryte buty i t-shirt.I tu kilka porad, jak sprawić by strój jeszcze lepiej na kimś leżał. Zatroszczyć się o dopasowanie do sylwetki. Określenie własnego rodzaju sylwetki jest w zasadzie kluczem do sukcesu. Jeżeli poznamy własne dobre strony oraz niedostatki, będziemy w stanie lepiej działać na tej płaszczyźnie. Jeżeli trudno jest samemu określić swój typ sylwetki, warto poprosić o pomoc życzliwego kumpla. A jeżeli obawiamy się reakcji kolegów na nasz kłopot, najlepiej zwrócić się do swojej ukochanej. W ostateczności, możemy skierować swe kroki do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ sylwetki, ale dopasuje również właściwe barwy do naszego typu urody.

Rodzaje sylwetek męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu tak samo model A, jak i ”jabłko”, a więc mężczyźni z nadwagą. Oprócz tego, jest też „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u pań i „trójkąt”, a więc ideał, o którym marzą panowie. Jest to figura bez mankamentów. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, żadnego odstającego brzuszka. I właśnie panowie z taką sylwetką mają łatwo. Są w stanie dowolnie eksperymentować z stylami. Jedyne, na co muszą zwracać uwagę, to zbyt workowate ciuchy, które zakryją ich cudowną figurę. Dla mężczyzn (http://www.ceneo.pl) o różnych figurach linie odzieżowe mają mnóstwo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui na tablet (więcej zobaczysz na tej stronie: Etui do tabletów Samsung - Ceneo.pl) czy na smartfona współtworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:35
Tagi: model, figura, garnitur, wygląd, sylwetka, buty, rozmowa, zalety, stylista