Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czym musi się cechować odpowiednia odzież wojskowa?

Odzież wojskowa ma nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim spełniać wiele bardzo ważnych funkcji praktycznych. W głównej mierze powinna służyć do kamuflażu (ma ochraniać nas przed wzrokiem przeciwnika). Dobór właściwej odzieży kamuflażowej jest również przedmiotem licznych dyskusji dla osób, które uwielbiają różnego rodzaju gry militarne. Warto zatem dowiedzieć się, które kolory i wzory najlepiej posłużą nam do kamuflażu i pozwolą wybrać idealną odzież wojskową.
buty wojskowe
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najważniejszym zadaniem w kwestii odzieży wojskowej, jest umożliwienie nam wtopienia się w tło. Jest to możliwe dzięki ubraniom z tkaniny o jednolitej barwie, która będzie odpowiadać palecie kolorów w danej przestrzeni, w której będziemy działać. Najczęściej są to ubrania w barwach oliwkowych, a także khaki. Stosowane są przez liczne armie praktycznie już od I Wojny Światowej. Czasami także zdarzają się komplety mundurowe o szarym odcieniu, granatowym czy nawet czarnym. Są one jednak zazwyczaj stosowane przez policję czy oddziały specjalne, jakie nie muszą wykorzystywać kamuflażu w warunkach „przyrodniczych”.

Dzisiaj coraz częściej jednak wykorzystuje się stroje, które nie posiadają jednolitej barwy, a raczej wykorzystują 3-4 odcienie najbardziej odwzorowujące barwy otoczenia. Dlatego też są niezwykle modne spodnie moro, kurtki oraz nakrycia głowy.odzież militarna
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Odzież wojskowa to jednak nie tylko odpowiedni dobór odcieni. Niezwykle ważna w tej sytuacji jest także jakość ubrań, która w niejednej sytuacji będzie mieć priorytetowe znaczenie. Niezwykle istotny jest wybór solidnych i idealnych jakościowo ubrań, które ochronią nas nie tylko przed wzrokiem przeciwnika, ale w szczególności przed wszelkimi niebezpiecznymi sytuacjami. Odzież tego typu musi być więc odporna na przykład na wilgoć.

Tkaniny użyte do jej wyprodukowania muszą być niezwykle wytrzymałe na różnego typu zniszczenia. Powinna także perfekcyjnie ochraniać nas przed chłodem, a także wysokimi temperaturami. Należy również mieć na uwadze to, żeby w ubraniach czuć się w szczególności swobodnie i komfortowo. Bardzo często musimy chodzić w nich sporo godzin, z tego powodu niezwykle istotne jest, żeby były one wygodne i przyjemne dla ciała. Tak dobrana odzież militarna bez wątpienia będzie nam perfekcyjnie służyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:29
Tagi: barwy, odzież, wzory, tkaniny, spodnie, khaki