Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak wybór męskiego okrycia jest uzależniony od upodobań faceta oraz okazji, na którą przyobleka konkretny strój

Mimo że zakupy okryć są raczej domeną żon, to czasem wycieczka do sklepów odzieżowych należy się także dżentelmenom. Myliłby się ten, kto by sądził, że taka wizyta będzie łączyć się z przyjemnością. Niektórzy dżentelmeni, a szczególnie ci, którzy codziennie zajmują się fizyczną pracą, posiadają już prawdopodobnie zakodowaną w genach awersję do wszelkiej maści ciuszków. Nic nie przeszkadza im zatem w zakładaniu dziurawych skarpetek bądź kamizelek, które już 12 miesięcy temu skurczyły się w praniu. Na szczęście kobiety są w stanie w porę zainterweniować i wręcz na siłę zaciągnąć swoich umiłowanych mężczyzn do sklepu z konfekcją męską, a męska moda w ostatnich czasach przeszła dość sporą metamorfozę.
mężczyzna
Napisał: James Willamor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ci z panów, którzy nienawidzą koszul zapinanych pod samą szyję i muszek w kratkę, zakupią takie ubrania, które jak najbardziej swoim wyglądem przywodzą na myśl te sportowe. Luźne bluzy, jasne albo jasnoniebieskie dżinsy oraz typowo sportowe koszulki z krótkim rękawem wyróżniają strój osób aktywnych. Tacy panowie szaleją za swobodą, wysokogórskimi wyprawami w nieznane, a nawet za przyjacielską grą w brydża bądź emocjonującą partyjką szachów. Wakacyjne szorty przydają się w czasie rowerowych wycieczek bądź przedwieczornych spacerów nad brzegiem jeziora.
Z kolei przedstawiciele świata biznesu są zmuszeni dostosowywać się do obowiązującego w trakcie rozmów handlowych sztywnego dress code - jego-styl.pl/tag/elegancki-mezczyzna/. Nie wypada przecież na takie spotkanie wybierać się bez eleganckiego, czarnego albo lekko szarego garnituru, jasnoniebieskiej koszuli i krawatu w odcieniu bordo. Do tak oficjalnego ubrania trzeba koniecznie założyć skarpetki, które wystają sporo ponad kostkę.

mężczyzna
Napisał: Elisa Moro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dodatkową trudnością przy kupnie męskich ubrań jest dostosowanie się do zwyczajów państwa, do którego udajemy się na wakacje lub na kluczowe spotkania biznesowe.

Jeśli mamy w planach odwiedzić islamski meczet, to musimy pamiętać o tym, że nie zostaniemy tam wpuszczeni w typowo letnim ubiorze, czyli kusych spodenkach i koszulce na ramiączkach. Przed wyjazdem do krajów Dalekiego Wschodu należy zatem zaopatrzyć się w w butiku odzieżowym w długie sztruksy i koszulkę z rękawkiem. Z kolei biznesmeni jadący się do Kraju Kwitnącej Wiśni muszą zakupić sobie piękne skarpetki. Jeśli będą odwiedzać mieszkania wspólników, to buty będą musieli zostawić przed drzwiami, a wtedy dziurawe skarpetki byłyby jak najmniej pożądane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:22
Tagi: mężczyzna, garnitur, koszula, biznes