Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Które ubrania są niezastąpione w zimie

Nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociażby na ciepłych rejonach naszego kontynentu. Niestety, mamy zimę i mamy mus, jako co roku ukryć krótkie spodnie w szafie, a w zamian wyciągnąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupimy się na tych ostatnich.
zima
Napisał: Husqvarna
Na podstawie: Husqvarna
Jak wyglądają rękawiczki, wie przecież każdy. Głównie mają chronić palce, mają nas chronić przed odmrożeniami, mają też wyglądać ładnie. No właśnie, rękawiczki to nie jest taka prosta sprawa, chociaż dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno nie stanowi ta kwestia problemu. Ale kwestia jest następująca, zależnie od tego, jakie rękawiczki wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: długie rękawiczki czy rękawiczki z softshella.Mitenki to idealny wybór dla osób, które boją się bardziej od mrozu tego, że nie będą modne. Są to rękawiczki bez palców, zakrywające palce tylko do połowy. Już od osiemnastego stulecia mitenki służyły jako dodatek do eleganckiego stroju, także dzisiaj bardziej pasują jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Nosi się je najlepiej, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że nasze palce nie będą mocno cierpieć, za to będziemy mieć fajny dodatek do garderoby.


czapka
Napisał: Ben Babcock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy zaś zrobi się zimno musimy ubrać już długie rękawiczki. Ten najczęstszy rodzaj rękawiczek uchroni nas przed zimnem, ale także wpasuje się do naszego wyglądu. Dużo jest ciekawych rodzajów, które nie tylko chronią przed zimnem, lecz także wykonane sa z materiałów najwyższej jakości, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki to także jednak jednopalczaste rękawiczki (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Te drugie są częściej przez ludzi wybierane, choć jednopalczaste są często cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna narażony jest na większe zimno niż wszystkie palce będące koło siebie, jak w rękawiczce jednopalczastej, ogrzewają się nawzajem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:36
Tagi: zima, temperatura, spodnie, atmosfera, rękawiczki, ludzie, ochrona, rękawiczka