Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Moda na sklepy z odzieżą używaną jest coraz bardziej powszechna. Dlaczego tak jest?

W sumie to powodzenie sklepów z odzieżą używaną dzisiaj już nie dziwi. To zainteresowanie taką odzieżą trwa już dobrych parę lat, choć przez ten okres wiele spraw uległo zmianie. Kiedyś nie każdy szanował tego typu ubrania uważając, iż są gorszej jakości, gdyż ”przechodzone”, dzisiaj zaś są one traktowane jako zwyczajne sklepy odzieżowe. Pomimo, że mają w ofercie towar second hand, to jest naprawdę wysokiej jakości, a wybór jest spory. Odzież używana najczęściej przychodzi do nas z zachodu, jak Niemcy i Anglia i jest to interesująca alternatywa dla „masówki”, którą oferują różnorodne sieci sklepów. Masz w planach się tym zająć, chcesz być jak importer odzieży używanej? Koniecznie czytaj dalej!
secondhand
Napisał: garycycles
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przez parę lat odmieniło się postrzeganie takich sklepów. W dawnych czasach robienie zakupów tam było wstydem, w dzisiejszych czasach ludzie z kasą poszukują tam naprawdę oryginalnej odzieży - sprawdź: Dortex - używana odzież z zagranicy. Bo właśnie w secondhandach można znaleźć rzecz unikatową, najprawdziwszy oryginał, tak samo, jak na targach staroci można znaleźć prawdziwy skarb. Nie powinno więc budzić zdziwienia, iż kupowanie w secondhandach to zwyczajna czynność, zaś bardzo ważnym argumentem jest także to, iż można tam kupić rzecz, jakiej nikt inny nie ma (importer odzieży używanej).

Jednocześnie, choć ilość klientów rośnie, to są oni coraz bardziej wymagający. To znaczy, iż osiągnięcie satysfakcji coraz większej grupy klientów nie jest łatwym zadaniem. Powinieneś więc zadbać o towar, lecz także o perfekcyjne warunki do robienia zakupów. Z tego względu Twój sklep powinien dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością bardziej znane marki odzieżowe. To już nie jest ten okres, gdy lumpeks mógł być zlokalizowany właściwie wszędzie, nawet w najbardziej brzydkich miejscach. Dzisiaj nie da się tego zrobić byle jak, konieczny jest więc branding marki, wystrój sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co równie istotne najlepsza ekspozycja towaru.Handel odzieżą używaną to przyszłość, lecz nie da się nic osiągnąć bez ambicji. Potrzeba jest ciągłego rozwoju, polepszania swojej oferty, dbanie o każdego klienta. Jest bowiem tak, że ludzie z jednej strony pragną kupować jak najbardziej korzystnie, ale z drugiej strony liczą na coraz bardziej profesjonalną jakość prezentowanej oferty. Zadaniem więc sklepów z odzieżą używaną jest skonsolidowanie tych dwóch dążeń. Jeśli to zrozumiemy mamy szansę na powodzenie w tej branży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:31
Tagi: odzież, marki, targi, handel