Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Świat mody to dosyć grząski temat

Kim jest modna pani? Jak powinniśmy ją określić? Czy jest to osoba, która goni za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, ma własny szyk i nie sugeruje się zdaniem pozostałych. Ciężko powiedzieć, gdyż tym samym już wybiegamy dalej i z definicji mody przenosimy się do kategorii odwagi…


Czy wobec tego stylowa pani powinna być odważna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych ustępstw?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest oczywista, ponieważ z jednej strony mamy modelki na wybiegach, jakie ubierane są w przedziwne stroje. Jest to modne i rewolucyjne, ale czy
Modelka w trakcie sesji
Napisał: Rob
Na podstawie: http://www.flickr.com
przeciętna kobieta w tego typu ubiorze chodzi po mieście? Przeważnie nie. Jak już zauważamy tego typu ubrania na galach celebrytów, na przykład, w trakcie rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze
Napisał: James Hoyt
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z innej zaś strony mamy bardzo dużo pań, dziewczyn, które ubierają się modnie, młodzieżowo, we własnym stylu, ale wszystko to jest w granicach określonej kulturowej normy. Rozumiemy przez to ubiór w zgodzie z aktualnymi trendami, a także zgodnie z filozofią dobrego aktualnego, promowanego przez media, ubioru. Posiadamy, przykładowo, modne polo, modne poncho (markowe modne polo), modne sweterki czy długie swetry damskie… (stylowe swetry).

Jak (zobacz sprawdź naszą propozycję) to wszystko rozumieć? Czy przyjąć dyktaturę stonowanych politycznie kreatorów mody, którzy oferują jak ów człek powinien się prezentować, czy może skusić się na odrobinę dziwactwa i odziać się tak, że każdy będzie się za nami oglądał. Pierwszy, jak i kolejny sposób ma swoje minusy i plusy. Z jednej strony obserwujemy osobę ubraną, jak setki pozostałych, a co najistotniejsze ta persona myśli, że jest modna i oryginalna.

A taka prawda, iż prezentuje się jak osoba z katalogu wiadomej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, która poszukuje dla siebie niespotykane ciuchy, wymyśla kreacje, ażeby być jak w najwyższym stopniu wyjątkowa, ale dochodzi do ściany, gdyż zdaje sobie sprawę, że jeśli chce naprawdę czymś zaskoczyć, to musi zacząć zdumiewać. A czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Niestety, w modzie bardzo łatwo przekroczyć można granice i miast porywać swoim krojem staniemy się pośmiewiskiem. Taka granica odstrasza większą ilość kobiet, dlatego także pozostają przy modnej, ale zachowawczej kreacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:37
Tagi: styl, kobieta, moda, ubrania, Media, stroje, trendami