Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z budową swojego budynku mieszkalnego

Spore grono osób szaleje ze szczęścia, gdy w końcu ma się rozpocząć budowa rodzinnego domu. Jednak nie jest to wcale taka banalna sprawa. Budowa domu to sporo papierkowej pracy, a do tego jeszcze sprawdzanie czy firma budowlana wyrabia się w terminie, czy przypadkiem nie zawyża kosztów itp. Obaw jest całe mnóstwo, dlatego bardzo popularne stały się porady budowlane.


www.budogram.pl
Eksperci dzielą się własną wiedzą – doświadczeniem zdobytym latami. Osoby udzielający porad budowlanych dobrze znają ten rynek i wiedzą ile powinna kosztować dana usługa, w których widełkach cenowych musi się ona zmieścić. Dowiemy się też, jakich materiałów najlepiej użyć. Informacji, jakie możemy uzyskać jest wiele, jednak nie zawsze wiemy, do kogo zwrócić się po konkretną po poradę. Na stronach www wielu firm można znaleźć numery telefonów do ekspertów. Można również wysłać wiadomość z rzeczowymi zapytaniami. Dobrze odrobinę poczytać i samemu rozeznać się na rynku.

Porady eksperta sprawią, że gdy będziemy rozmawiać z firmą budowlaną, nikt nie będzie nas traktował jak laików, którym każdą bajkę można opowiedzieć. Pamiętajmy, że ekspertami są też budowlańcy, czyli firma, którą wynajęliśmy do budowy naszego domu. Zamiast, więc bardzo się stresować, gdy trwa budowa (tutaj), popatrzmy na, przed wynajęciem firmy, jej wcześniejsze budowy. Będziemy wiedzieli, na co tą firmę stać i nie będziemy, aż tak zestresowani. Przeczytaj więcej: http://www.budogram.pl/porady.

Ekspert w kwestiach związanych z budową


Dużej grupie osób wyraz - porada kojarzy się za kolorowymi gazetami albo z poradą prawną, gdy tymczasem jest coś takiego jak porady budowlane. Dzięki tego typu poradom uzyskujemy informacje, co jest właściwe do stworzenia naszego domu. Dowiemy się, jakie materiały muszą zostać użyte i czy firma budowlana nie gra z nami w kulki. Oczywiście możemy też poprosić eksperta budowlanego o dodatkowy nadzór nad naszą budową, ale są to duże koszta. Jeśli nie posiadamy żadnego pojęcia na temat budowy, to warto poprosić nawet kogoś znajomego, żeby rozmawiał z firmą, którą chcemy zatrudnić.


Budowa drewnianego domu
Napisał: pnwra
Na podstawie: www.flickr.com
Oczywiście tylko w momencie, gdy znajomy sam nie jest ignorantem w tej dziedzinie. Jeżeli czegoś nie jesteśmy pewni, zawsze można napisać wiadomość do któregoś eksperta i otrzymamy dobrą wskazówkę. Jednak prawda jest taka, że najczęściej w trakcie budowy sami widzimy sporo rzeczy. Trzeba jedynie mieć czas, żeby zaglądać na budowę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:32
Tagi: firma, ekspert, budowy