Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Niedrogi sposób na zaaranżowanie wnętrza łazienki – kilka pożytecznych wskazówek

Od aranżacji wnętrz wynajmuje się specjalistów, którzy są obdarzeni darem tworzenia estetycznego i uniwersalnego zagospodarowania wnętrz kuchni, łazienek, salonów, czy hal przemysłowych. Prawda jest jednak taka, że do „radykalnej” zmiany wystarczy trochę gustu z wizją wykończenia i sami przygotujemy jedyny w swoim rodzaju projekt wnętrza.

Meble z europalet
Napisał: cdn.designrulz.com
Na podstawie: wnetrza-ze-smakiem.pl
Czasem do oczekiwanej zmiany atmosfery pokoju wystarczy … po prostu przesunięcie mebli i pomalowanie ścian. Jeśli nie próbowaliście tych obu czynności naraz, koniecznie je wykonajcie i porównajcie rezultat. Rzecz jasna decyzja o przesunięciu mebli i przemalowaniu powinna być stosownie przemyślana – odcienie dobrane, a meble rozlokowane tak by nie robiły problemów i pozostawiały jak najwięcej przestrzeni do użytku.W kuchniach estetycznie prezentują się kompozycje bieli (zwykle sprzęty jak lodówka, kuchenka, czajnik) i odmian jasnego seledynu, beżu czy błękitu. Chodzimy zwykle na płytkach, co oznacza jednokolorowość także na ścianach, jeśli – na wzór trochę łazienkowy – zdecydujemy się w kuchni na terakotę. Nie tylko na tle bieli, ale i dowolnego innego koloru ładnie wyglądać będzie tapeta. Dodaje ona życia pomieszczeniu, niekoniecznie przy tym musi kojarzyć się z samą tylko kuchnią czy jedzeniem.

Sypialnia? Zaaranżowanie miejsca noclegowego to w pierwszym rzędzie stworzenie kolorystycznej kompozycji mebli, szafek nocnych i łóżek. To pomieszczenie ma przede wszystkim wyciszać po żmudnej intensywnej pracy. Zwykle uderzamy w kolory takie jak fiolet, czy niebieski. Rzecz jasna w jasnych odcieniach. Szafki nocne, nie tylko na wzór hotelowy, lokuje się tuż przy łóżkach. Aury pomieszczeniu z pewnością doda ozdoba na ścianie – obraz, zegar lub inna pamiątka wisząca, lub oryginalne meble, np. z europalet - http://wnetrza-ze-smakiem.pl/meble-europalet-hit-kit.

Jak do tego najmniejszym kosztem zmienić łazienkę? Nie zagłębiając się w kolory i gusty – o nich się nie dyskutuje – prostym, acz wielce ciekawym sposobem może okazać się postawienie na jeden kolor zasłony, chodniczka i ręczników. Do tego nowa, poprawiona ramka wokół lustra, najlepiej w kolejnych kolorach do kompletu. Z rozlokowaniem sprzętów sprawa jest prosta. W przypadku większości łazienek liczy się każdy centymetr kwadratowy, co sprawia, że wszystkie niezbędniki łazienkowe mamy w zwyczaju upychać niż estetycznie rozlokowywać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:28
Tagi: ozdoby, meble, Wnętrza, aranżacje