Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Urządzając ogród poza rozplanowaniem roślinności ważne jest wykorzystanie odpowiednich dekoracji oraz dodatków uzupełniających.

Kamień jest na pewno uniwersalnym i ozdobnym elementem, przez wzgląd na swoją wytrzymałość i zróżnicowaną strukturę zarówno, jeśli chodzi o wielkość, jak i odcienie. Generalnie, istnieje także sporo odmian kamieni, z czego najbardziej popularny jest podział na kamienie naturalne i kamienie polne, czyli zwłaszcza otoczaki. Ich rodzajów jest wiele. Najpopularniejsze kamienie naturalne to piaskowiec, kwarcyt czy bazalt. Jedne są bardziej, inne mniej odporne na wpływ czynników zewnętrznych i adekwatnie do tego mają swoje zastosowanie w ogrodzie.
kamień
Napisał: Bruk-Bet
Na podstawie: Bruk-Bet
Kamienie do ogrodu stosuje się w przeróżnym celu – do wykończenia nawierzchni, a więc przede wszystkim ścieżek i chodników (np. granit), do budowy ogrodzeń (np. kwarcyt), a także do wykonania elementów ogrodowych takich jak grill albo skarpa. Umocnimy przy jego pomocy także strumyk, czy skalniak. Wreszcie kamień wykorzystuje się do budowy fontann, figurek i innych ogrodowych ozdób. Jego zastosowanie jest zatem rozległe. Wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań. Zobacz stronę autora: http://kohut-kamien.pl
Jeśli planujemy kamienne elementy w ogrodzie będziemy musieli o nie należycie zadbać. Pomimo bowiem dużej wytrzymałości kamienia, materiał ten, podobnie jak każdy inny naturalny surowiec może z czasem ulec uszkodzeniu. Aby jak najdłużej zachował swoje właściwości powinniśmy stosownie pielęgnować kamienne ogrodzenia czy figurki.
kamień
Napisał: Libet S.A.
Na podstawie: Libet S.A.
Należy między innymi co jakiś czas oczyszczać kamień z naniesionego osadu, powstałego w wyniku zanieczyszczeń czy obecności glonów. Jeśli osad nie jest duży można się go pozbyć przy pomocy zwykłej wody z mydłem i szczotki. W momencie silniejszych zanieczyszczeń trzeba użyć specjalnych preparatów, dedykowanych do pielęgnacji kamienia. Na rynku oferowane są w przeróżnych cenach, więc bez problemu kupimy dla siebie skuteczny środek. Więcej zobaczysz na stronie: Nietypowe kamienie

Urządzając ogród warto również rozważyć tzw. świecące kamienie. Są one świetną ozdobą, a w nocy oświetlają teren wyznaczając przykładowo ścieżkę przy domu jeżeli otoczymy ją właśnie takimi kamieniami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:23
Tagi: ogród, kamień, dom, struktura