Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób prawidłowo pielęgnować meble wykonane ze szkła

Nawierzchnie szklane są na nieszczęście niezwykle podatne na zarysowania, w takim wypadku pielęgnowanie zaczyna się od codziennego użytku. Pomóc tutaj zdołają podstawki do ochrony szkła.


Właściwy specyfik czyszczący do szkła w połączeniu z delikatną
Wnętrze
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
tkaniną pomoże uniemożliwić powstawaniu pręg podczas sprzątania. Istotne bywa natomiast, ażeby przed zainicjowaniem czyszczenia wyeliminować z blatu szklanego wszelkie okruchy, jakie mogą powodować powstawanie zarysowań.

Ławy ze szkła stały się ostatnio bardzo atrakcyjne. Wyglądają szalenie ładnie i szykownie. Mebel taki, sprawiający odczucie drobnego i subtelnego, nie przyćmi pomieszczenia, w jakim go ulokujmy, dzięki czemu powinni się na nią zdecydować właściciele niewielkich salonów.

Zaletą mebli szklanych jest z pewnością ich oryginalność i będący w modzie image (otwórz w nowym oknie (otwórz w nowym oknie)). Tworzą cudowną ozdobę pomieszczenia, w którym się znajdują. Nie wyglądają masywne i siermiężnie, jak to może być w wypadku tradycyjnych drzewnych mebli. Nadzwyczajnie będą się przedstawiały nie tylko w malutkich pomieszczeniach, ale również w rozległych wnętrzach. Ława szklana czyści się raczej prędko i swobodnie, wystarczy zastosować mieszankę do szyb, a następnie wytrzeć ławę suchą szmatką.

Kobieta
Napisał: symmetry_mind
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wypada jednakże pamiętać, że powinniśmy to robić nadzwyczaj często, bowiem widać na nim najdrobniejsze umazanie, czy ślad palca. O wiele łatwiejsze w zachowaniu schludności są blaty ze szkła gładkiego, te stworzone z matowego wypadają pod tym względem o dużo gorzej, albowiem ogromnie trudno wyczyścić je bez pozostawienia nieestetycznych pasm. Furorę robią blaty sporządzone z ciemnego szkła, jeśli natomiast zdecydujemy się na ten wariant, powinniśmy liczyć się z tym, że gromadzący się kurz okaże się na nim niebywale widoczny.

Szklane meble najlepiej nadają się do lokalizacji rzadziej użytkowanych. Do jadalni, lub kuchni, odpowiedniej kupić stół zrobiony z drewna. Powinniśmy za to nabyć malutki stolik ze szklanym blatem do salonu, aby pić przy nim czasami kawę, lub zjeść razem z zaproszonymi gośćmi imieninowe ciastko. Ława ze szkła (meble.pl/prod,meble,lawy,szklane/ (meble.pl/prod,meble,lawy,szklane/)) będzie wówczas wspaniałą dekoracją naszego domu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:28:28
Tagi: blaty ze szkła