Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Elementy munduru dla harcerzy, o jakich nie można zapomnieć

Rodzice dzieciaków, które chcą przystąpić do harcerzy, wielokrotnie zastanawiają się, w jaki sposób właściwie skompletować konieczny strój. Mnóstwo ludzi uważa mundury harcerskie za bardzo monotonne i niczym nieoryginalne. W praktyce jednak istnieje mnóstwo różnorodnych elementów i interesujących opcji, z których dzieciaki mogą skorzystać.

http://www.wgl.pl/category/skladnica-harcerska-odziez-i-gadzety-koszulki-harcerskie
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podstawą są rzecz jasna stosowne koszulki dla harcerzy bądź też bluzy mundurowe oraz spódnica i spodenki. Dziewczyny noszą zwykle komplety w kolorze szarym, zaś chłopcy zielonym. Do munduru damskiego możemy również dokupić krótkie spodenki w kolorze czarnym. Są to części niezmienne i jednakowe praktycznie dla wszystkich. Jednakże adekwatnie do pogody tudzież terenu, na jakim w danym momencie gromadzą się harcerze, możemy dopasowywać inne części umundurowania. Zwykle spódnice tudzież krótkie spodenki są zastępowane przez wojskowe bojówki w różnorodnych kolorach. Dobór kroju czy wzoru w tym przypadku zależy przede wszystkim od wymagań i potrzeb drużyny.http://wgl.pl/category/skladnica-harcerska-odziez-i-gadzety-buty-i-odziez-harcerska
Napisał: Leslie Science & Nature Center
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybierając właściwe ubrania dla harcerzy trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na ich jakość. Materiał, z którego opracowane są konkretne części garderoby powinien być wytrzymały, żeby w każdych okolicznościach gwarantować komfort i w żaden sposób nie ograniczać ruchów. Jednocześnie powinien być wytrzymały. Tylko dobrze wykonane ubrania będą zapewniały wygodę oraz satysfakcję z użytkowania munduru.

Poza odzieżą niezwykle istotne są również właściwe buty harcerskie. Podobnie jak w przypadku munduru i w tym przypadku należy mieć na uwadze przede wszystkim jakość butów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na kilka innych znaczących kwestii. Jedną z nich jest wysoka cholewka, jaka powinna cechować buty harcerskie. Zabezpiecza ona kostkę przed skręceniem, a dodatkowo chroni stopę przed wszelkiego typu kontuzjami, kiedy harcerz będzie musiał przejść przez nieprzetarty szlak.

Istotna jest także gruba podeszwa, jaka minimalizuje przemęczenie stopy przy wielogodzinnych marszach, w szczególności po nierównym terenie. Bez względu na porę roku, należy wybierać obuwie o pełnej budowie, a równocześnie wykonane z tworzyw wodoodpornych. W ten sposób stopy będą całkowicie chronione w każdych okolicznościach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-28 14:31:19
Tagi: ubrania, spódnice, Mundur