Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czy warto zbudować w mieszkaniu antresolę - atuty takiego rozwiązania

Antresola to doskonały sposób na urozmaicenie powierzchni w mieszkaniu. Zbudowana w wysokim pokoju to słuszny sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni: można tu urządzić alkowę, pawlacz bądź miejsce pracy. Jednak antresola pojawia się również w planach nowych domów wolno stojących jako ciekawiące rozwiązanie przestrzenne, bowiem antresola w domu to niezwykle ciekawe rezultaty przestrzenne w mieszkaniu.
antresola
Napisał: Lars Plougmann
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powierzchnia na górze przenika się z przestrzenią na dole, tak więc taka antresola zarazem łączy i dzieli przestrzeń - zobacz. Lokatorzy jak też goście zyskują oryginalne perspektywy widokowe. Bawialnię można obserwować również z góry. Z antresoli nie do się zobaczyć wszystkich pomieszczeń na dole, jednak również z dołu zauważalny jest jedynie fragment tego co powyżej. To, co zauważalne niezupełnie, zawsze intryguje. Otwarte schody a także balustrada (czytaj w serwisie) mogą stać się interesującymi fragmentami wnętrza. Miłośnicy zieleni mogą odkryć tu doskonałe miejsce dla roślin pnących.Antresola w salonie dzieli także jego części o różnym przeznaczeniu. Nie musimy zamykać biblioteczki drzwiami – warto ją umieścić pod antresolą i to wystarczy, żeby określić jej granice. To samo tyczy się kącika telewizyjnego albo aneksu kuchennego. Otwarte wnętrza to lepsza integracja lokatorów: wszyscy będą w zasięgu swych głosów. Dla osób które lubią otwartą przestrzeń i życie rodzinne, antresola w domu
schody
Napisał: Rintal Polska
Na podstawie: Rintal Polska
zdaje się być projektem wartym uwagi.


Atuty antresoli to nie wyłącznie efekty przestrzenne, niekiedy też dobre wykorzystanie kubatury domu - klik. Obszerny salon powinien być wysokim, bo im przestronniejsze pomieszczenie, tym powinno być wyższe, aby miało korzystne proporcje. Jednakże wnętrza w których niepotrzebna jest znaczna wysokość, śmiało możemy podzielić antresolą, by zdobyć w ten sposób ponadplanowy metraż.

Konstrukcja taka związana jest jednak z pewnymi trudnościami natury technicznej, to znaczy musimy odpowiednio zaprojektować ogrzewanie antresoli a także pomyśleć o należytym oświetleniu wnętrza pod a także na antresoli. Trzeba pamiętać, że im dłuższą drogę do przebycia ma światło, tym mniej go dochodzi do celu. To znaczy, że możemy potrzebować silniejszych źródeł światła a także dodatkowych jego źródeł.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-05 12:52:21
Tagi: schody, antresola, technika