Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Ciepło świecy to nie wyłącznie światło - to funkcjonalne wykorzystanie tajemniczości świec

Świece to coś więcej niż woskowe pałeczki wykończone knotem oferujące nam ciepło i blask. Stanowczo zbyt wcześnie wyłączono świeczki z powszechnego użytku. A bądź co bądź mają one do zaproponowania dużo więcej niż zaledwie blask i ciepło. Skrywa się w nich magia.
Są to przedmioty obdarzone olbrzymim magicznym potencjałem, którego wydobycie zależy jedynie od nas. W naszej przeszłości płomień odgrywa istotną rolę, ponadto był pierwszym z podstawowych odkryć społeczeństwa. Daje poczucie bezpieczeństwa i światło, i silnie zagnieździł się w tradycji, a jego cecha jest bardzo szeroka.yankee candle duży słoik
Napisał: 55Laney69
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogień, obok żywiołów ziemi, powietrza i wody uznawany jest za główny składnik rzeczywistości. W ezoteryce to zasadniczy składnik spełniający główną rolę. Korzystny wątek ognia był dawcą życzliwości, bogactwa, potomstwa, triumfu i obyczajowej czystości. To także znak energii, odrodzenia, zmiany, odnowy wewnętrznej, zniszczenia tego, co nie istnieje, oczyszczenia emocjonalnego. A od blasku do świeczki, niedaleko. Mimo że w obecnych czasach świeca odchodzi w zapomnienie, to przez wieki była jedynym źródłem światła i towarzyszyła ludziom w wielu obrządkach świeckich, podtrzymywanych aż do tej pory, jak na przykład zapalanie świecy w trakcie bierzmowania. Z czasem rozpoczęto nadawanie świeczkom różnych rozmiarów.


Pojawiły się świeczki ozdobne, zapachowe, kolorowe, zamykane słoiczkach oraz na wszelkiego typu okazje: na walentynki, ślubne, adwentowe, bożonarodzeniowe. Stały się one dodatkiem ozdobnym, narzędziem do kreowania klimatu, kojarzone są z relaksem. Blask świec sprawia w domu przytulny nastrój a długie, jesienne i zimowe wieczory sprzyjają takiej atmosferze. Różne rodzaje świec i świeczników, dostępne na rynku możemy zastosować do aranżacji konkretnych miejsc w domu. świeczki ozdobne mogą pojawić się dosłownie wszędzie, chętnie ustawiamy dekoracyjne świeczniki na świątecznym stole, na parapecie okna, w łazience czy sypialni - świece yankee candle pod tym linkiem. Ale mimo tego każda płonąca świeczka posiada potencjał magiczny i sporą porcję mocy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-09 14:10:22
Tagi: światło, świeczki