Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Niewielkie łazienki w praktyce czyli jak zagospodarować ich wnętrze, jeśli ma się mało miejsca.

Zaprojektowanie niewielkiej łazienki jest nie lada problemem dla osób ją projektujących. Należy przecież umieścić wszystkie konieczne sprzęty i meble, nie zapominając jednocześnie o wygodzie użytkowania i funkcjonalności. Łatwa sprawa to nie będzie, ale przy pewnym wysiłku i wybraniu najlepszego wyposażenia może ten cel się udać osiągnąć.

łazienka
Napisał: TwojaBateria.pl
Na podstawie: TwojaBateria.pl
Po pierwsze należy dokładnie określić, co będzie koniecznym elementem wyposażenia, a co można sobie odpuścić. Przykładowo wanny są bardzo praktyczne i wygodne, ale zajmują bardzo dużo potrzebnego miejsca. Może więc warto z nich zrezygnować i zamontować co innego, bardzo dobrze jako alternatywa będą się sprawdzać brodziki z prysznicami - więcej.

Jeśli jednak ktoś się jednak uprze przy posiadaniu wanny, to pomyśleć może - Dywanywanda - albo o małej, nie zajmującej tak dużo miejsca, albo o modelu narożnym, pozwalającym na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Obecnie w sprzedaży jest tak dużo najróżniejszych modeli, że bez większych problemów da się wybrać najlepszą wannę do swojej łazienki.

łazienka
Napisał: Dakil Auctioneers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oszczędności miejsca da się również zrobić przy pozostałych elementach wyposażenia. W miejsce ogromnej, zajmującej połowę łazienki pralki kupić można wersję kompaktową, mającą czterdzieści centymetrów głębokości. Wysoka, smukła umywalka również powinna pozwolić na zaoszczędzenie kilku centymetrów, tak samo może być z WC - można poszukać modelu, który będzie miał małą głębokość, znowu na tym może kliknij ten adres http://czystal.wroclaw.pl być nieco oszczędności.Jeśli pozbiera się to wszystko razem, to może się okazać, że dzięki odpowiednim decyzjom miejsca na podłodze łazienki może się zrobić rzeczywiście dużo. W małych łazienkach oprócz wielkości sprzętów i mebli bardzo dużą rolę będą odgrywać płytki podłogowe i ścienne (zobacz szczegóły). Właściwie dopasowane potrafią zwiększyć optycznie przestrzeń, można więc poznać zasady, których trzeba się trzymać przy ich zakupie. Na zakończenie warto jeszcze kilka słów powiedzieć o meblach. Także w łazience się one przydają, ale nie ma co przesadzać z ich liczbą, całkowicie wystarczą dwie nieduże szafki na codzienne przybory kosmetyczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-11 11:46:22
Tagi: łazienki, szafki, wanny, pralka