Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Co potrzeba zrobić w nowo kupionym lokalu mieszkalnym, aby się w nim dało wygodnie mieszkać

Nowo kupiony dom albo mieszkanie to duża radość, ale też sporo robót związanych z jego umeblowaniem i urządzeniem. Nawet przy używanych mieszkaniach przeważnie będzie trzeba niektóre rzeczy odświeżyć, być może kupić nowe meble lub wyremontować kuchnię i łazienkę. Przy nowych mieszkaniach jest dużo więcej pracy.

nowe mieszkania
Napisał: Matt Buck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Deweloper przeważnie oddaje mieszkanie, które sprzedał w stanie surowym. Oczywiście wszystkie instalacje są położone, ale przeważnie na ścianie będą gołe tynki, a na podłodze surowy, niedawno wylany beton. Do wykonania więc w pierwszej kolejności będą podłogi oraz ściany. Na ścianach warto od razu położyć gładzie, wprawdzie podniesie to nieco koszt urządzania, ale dzięki temu będą one bardzo równe. Czy zechce się pomalować je w jakimś kolorze, czy na przykład nakleić fototapetę, to w każdym przypadku doskonale będą się nadawać. Przy gładziach bardzo się kurzy, i jeżeli ktoś będzie planował, że na razie pozostawi sobie tynki, a potem powróci do gładzi za parę lat, to musi się liczyć z tym, że będzie miał bardzo dużo sprzątania.

Łazienka i kuchnia (więcej info o akcesoriach do łazienki - oryginalne półmiski) to z kolei miejsca, gdzie bardzo dobrze będą się sprawdzać płytki ścienne (szczegóły tanio płytki ścienne). W łazienkach da się je wręcz położyć do samego sufitu, w kuchniach najczęściej kładzie się je do wysokości mebli, a wyżej jest już normalna ściana. Rzecz jasna na podłogach powinny być tam płytki, albo odporne na działanie wody parkiety albo deski, bo na brak wilgoci najczęściej się tam nie narzeka.

urządzony pokój
Napisał: Tikkurila
Na podstawie: Tikkurila
Z kolei w pokojach i salonach najczęściej wybiera się jest drewno, na przykład są to deski, różne rodzaje paneli czy też mogące wytrzymać kilka dekad parkiety z dębu lub buku. Następnymi etapami, żeby porządnie wykończyć swój wyśniony dom i wnętrze, będzie zakup potrzebnych mebli. Kuchnie (wyposażenie do kuchni - oryginalne salaterki) dość często robi się na wymiar, przez co w pełni będzie wykorzystana powierzchnia pomieszczenia, a dodatkowo można ją będzie zaplanować dokładnie w taki sposób, jak się chce. Kiedy meble już będą w całości stały, to pozostanie jeszcze jeszcze do zrobienia mnóstwo drobiazgów, przykładowo powieszenie lamp, karniszy i półek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:28:43
Tagi: kuchnie, podłogi, tynki