Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób wyposażyć wnętrze ogromnego domu, aby stał się on bardziej przytulnym

Kto mieszka w małometrażowym mieszkaniu w wieżowcu nierzadko marzy o tym, aby skromna przestrzeń mieszkalna choć odrobinę się powiększyła. Jeśli dodatkowo w rodzinie ma się pojawić małe dziecko, to potrzebne będzie dodatkowe miejsce dla maleństwa. Przydałby się również osobny pokój dla starszego brata, aby rodzeństwo nie musiało gnieździć się w jednym pomieszczeniu.
jadalnia
Napisał: James Buck
Na podstawie: http://www.flickr.com
A w przypadku kilkuletniej różnicy wieku korzystniej zrezygnować z kolektywnego pokoju dla rodzeństwa, aby uniknąć możliwych bijatyk na poduszki. Z kolei osoby mieszkające w dużym domu wielorodzinnym, usytuowanym na wsi, posiadają całkiem odmienne niedogodności.
Dom i wnętrze wielkiego budynku stwarza równie duże wyzwanie dla posiadaczy, w tym również to finansowe (tamta strona). Skoncentrujmy się jednak na bardziej miłych zagadnieniach, to jest tych związanych z meblowaniem samego wnętrza. Z racji tego, że zajmuje ono wielkie przestrzenie, to gospodyni będzie pragnęła, by stały się bardziej przyjazne. Z kolei gospodarz najprawdopodobniej w ogóle nie zwróci na to swojej uwagi.
Duży korytarz można przyozdobić dużymi donicami z afrykańskimi roślinami. Kiedy małe okna będą dawać zbyt mało światła słonecznego, to można z sukcesem ustawić staroświeckie meble tuż pod ścianą. Wyraźnie zmniejszą one powierzchnie i sprawią, że korytarz nie będzie już dalej świecił pustkami. A sam wiekowy wygląd szaf zostanie zatuszowany przez lekki mrok. Można również w rogu ustawić szykowną szafkę na botki (http://www.ceneo.pl//Mlotki). W takim wnętrzu zabronione będą oczywiście zwierciadła oraz nazbyt jaskrawe światło.
Natomiast w salonie liczącym sobie ponad 30 metrów kwadratowych trzeba ustawić kilkuosobową sofę i zatroszczyć się o pozostałe miejsca do spoczynku. Można wybrać pufy w pepitkę lub drewniane krzesła. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że sam środek salonu powinien pozostać niezagracony, co w przypadku odpowiedniego ustawienia wszystkich mebli nie powinno wpływać na wizualne poszerzenie przestrzeni domowej.

aranżacja pokoju
Napisał: vastateparksstaff
Na podstawie: http://www.flickr.com
I tak w nieskończoność można byłoby jeszcze wymieniać poszczególne pomieszczenia i ich umeblowanie, ograniczmy się zatem do konkluzji. Aby dom i wnętrze zamieszkanego przez nas sporego budynku zachęcało do zatrzymania się u gospodarzy na dłużej, należy zakupić trochę więcej sprzętów i więcej roślin doniczkowych. Poza tym oszczędnie obchodzić się ze sztucznym światłem i oczywiście kierować się regułą złotego środka podczas wieszania luster na murach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:30:10
Tagi: meble, Wnętrza, domy, korytarz