Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jakim charakterze powinniśmy zaaranżować mały apartament.

Niewielkie kuchnie przedstawiają dużo wartości – są ładne, przytulne i ciepłe. Niestety z powodu niewielkiej przestrzeni ich funkcjonalność zaczyna być zminimalizowana. Dom i pomieszczenie wówczas gdy są małe, sprawiają też doznanie ścisłych i zapchanych.
wnętrze
Na podstawie: flickr.com
Mimo wszystko sprawne rozmieszczenie umeblowania, dobór kolorów i odpowiedniego zbioru mebli, pozwolą odzyskać wykorzystaną powierzchnię. Przy urządzaniu małego mieszkania należy nie zapominać o paru fundamentalnych zasadach.

Czytaj również: www.ceneo.pl/Pozostala_armatura_do_kuchni

Przynależą do nich szczególnie – trend posiadania niewielu przedmiotów, niezaciemnione barwy i dobór mebli, który w jak najmniejszym wymiarze będzie ograniczał małą powierzchnię. Metraż lokalu mieszkalnego czy domu jest nam przekazany niejako „z góry” i najczęściej nie jesteśmy w stanie wykonać wiele, aby go rozszerzyć. To, co nam pozostaje, to zrobienie optycznych sztuczek. Należy pokryć okładziny ścienne na jasny, blady odcień – utworzy to iluzję dużo większej przestrzeni. Trzeba zdecydować się na posadzkę w jasnym zabarwieniu, a faktycznie wystrzegać się nadmiernej ilości dekoracji.




W małej kuchni, z racji ograniczonej powierzchni, warto rozważyć kupno właściwego okapu, który wciągnie niemiłe zapachy, tłuszcz i szkodliwe związki chemiczne powstające podczas kucharzenia. Poniekąd niewielkiej przestrzeni warto odgrodzić istotne zakresy: przetworów, przechowywania, zmywania, przetwarzania oraz gotowania. Właściwe ich zintegrowanie pomoże zużytkować w pełni małą powierzchnię w kuchni. W niewielkich domach sprawdzą się również komody i stoły na kółkach.
Przydatny link: akcesoria do alkoholu - promocje

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:30:10
Tagi: dom, budynek, Kolor, góry, ściany