Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Najbardziej istotne w hotelu powinno być łóżko. Zawsze o tym pamiętaj, ażeby goście się od Ciebie nie odwrócili

Mówi się, że łóżko to hotel, i jest to na pewno słuszność. Jako że w hotelu możemy sobie wyobrazić sporo niedopatrzeń, tak niewygodnego łóżka, słabo przystosowanego do odpoczynku, nikt nie wybaczy. To one tworzą pojęcie hotelu, ponieważ ich zadanie przewyższa inne, mniej znaczące, a mianowicie: sen ma być cudowny, wygodny, bez zakłóceń.
meblehotelowe.wajnert.pl/produkty
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Łóżka do hotelu to więc ważna kwestia, warto o tym pamiętać, zwracać uwagę na tą kwestię. Niestety wielu właścicieli hotelów próbuje na tym zaoszczędzić, tak jakby to była mało istotna sprawa. A w późniejszym czasie dziwiąc się tak słabym zainteresowaniem główkują, w którym miejscu jest problem. Łóżko, głupcze!

Jak więc dużo może kosztować porządne łóżko do hotelu? Wiadomo, nie można tak tego łatwo obliczyć, gdyż ważnych jest wiele wytycznych. Ważny jest więc rozmiar, liczba warstw i materaców czy typ użytego materiału. Najmniej skomplikowane, które spełniają minimalne wymogi obiektu hotelowego mają wymiar 90x200 cm. Ich koszt to około 300-400 zł, natomiast cena średnia może być na poziomie od 800 do 1400 złotych. Jeśli chodzi o górną granicę to naprawdę
http://www.meblehotelowe.wajnert.pl
Napisał: daryl_mitchell
Na podstawie: http://www.flickr.com
ciężko ją zdefiniować, ponieważ luksusowe łoża mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednocześnie, czasami obowiązuje wskaźnik, który mówi, że cena łóżka musi stanowić 4-5-krotność ceny za nocleg w danym hotelu. Taki sposób umożliwia dobrać odpowiednie łóżko, jest także to spójne z klasą obiektu. Tak naprawdę to mamy dwa typy łóżek, czyli tradycyjne (z drewnianą obudową). W takim łóżku można „schować” materac. Innym rodzajem są łóżka kontynentalne, one z materaca bazowego, właściwego i stalowej lub drewnianej ramy, na jakiej są one umieszczone.Takie łóżko zapewnia najwspanialszy komfort snu, gdyż parę warstw sprężystości doskonale spełnia swoją rolę. Bardzo korzystnie, by co najmniej dwie nóżki ramy były zakończone kołami, bo zapewnia to większą mobilność, ułatwia więc utrzymanie porządku (a jak wiadomo, w pokoju hotelowym sprzątanie to normalka) czy przemeblowanie w pokojach. Jednocześnie, tak naprawdę debatując o łóżku, najwięcej uwagi poświęca się materacowi. To on zadecyduje o cenie modelu czy komforcie snu. W hotelach najczęściej spotyka się dwa rodzaje materacy sprężynowych, czyli bobellowe, w których wszystkie sprężyny połączone są ze sobą drutem, oraz kieszeniowe, tam sprężyna mieści się w specjalnych „kieszonkach” z tkaniny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-20 12:04:27
Tagi: tkaniny, sprężyny, łoża