Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Marzysz, aby otworzyć second-hand, ale zastanawiasz skąd bezpiecznie pozyskiwać towar? Hurtownie odzieży używanej oferują różnego rodzaju ubrania z Anglii, Włoch oraz Niemiec

Sklepy z odzieżą na wagę są w Polsce bardzo popularne. To proste i pomysłowe rozwiązanie, jeżeli chcemy się stylowo ubrać za niewielką sumę pieniędzy. Atutem takiego sklepu jest również wyjątkowość towaru.


kobieta
Napisał: anton petukhov
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dużych miastach buduje się bowiem obecnie coraz więcej galerii. Prywatne butiki odzieżowe są więc wypierane przez tzw. sklepy sieciówkowe. Dlatego trudno znaleźć coś naprawdę oryginalnego. Nasz wybór często zawęża się przez to do kilku znanych producentów odzieżowych. Należy również zauważyć, że sprzedawane w galeriach ciuchy są przeważnie dość drogie. Przy czym, wysoka cena rzadko jest w tym wypadku wprost proporcjonalna do jakości.

Trudno się dziwić, że wobec tego Polacy coraz chętniej odwiedzają sklepy z odzieżą używaną (warto się dowiedzieć). Mogą wówczas nosić ładne oraz oryginalne ubrania, a przy okazji zaoszczędzają sporą sumę pieniędzy. Nie wszyscy jednak komfortowo się czują w takich sklepach. Drażni ich zbyt duża ilość nieuporządkowanego towaru i to, że trudno zaplanować im wtedy kupno konkretnego rodzaju odzieży.

modelka
Napisał: Earl McGehee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sklepy z odzieżą na wagę odwiedza się bowiem przeważnie dość systematycznie i kupuje się w nich to, co udało się akurat dopasować. Przeważnie dostępne są tu tylko pojedyncze egzemplarze ubrań ,przez co nie możemy wybrać odpowiedniego dla siebie rozmiaru. Albo coś się nam spodoba i będzie uszyte akurat w naszym rozmiarze , albo nie. Jeśli chcemy zwiększyć obroty swojego sklepu, to warto zauważyć i odpowiedzieć na realne wymagania naszego klienta.Najważniejszą zasadą każdego sklepu z odzieżą używaną powinien być porządek.

A więc, najlepiej posortować odzież na wieszakach według jakiegoś klucza. Zazwyczaj jest to barwa oraz typ odzieży. Spódnice, suknie, żakiety, spodnie itd. układamy więc oddzielnie, tak jak ubrania w kolorze czerwonym, niebieskim czy brązowym (link do artykułu). Warto dowiedzieć się, jakie hurtownie odzieży używanej dostarczają już poukładany pod względem kolorów towar. Na pewno znacznie ułatwi nam to pracę.

Powinniśmy również wyodrębnić w sklepie działy - dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Pozbędziemy się w ten sposób chaosu oraz zatroszczymy się o potrzeby klientów. Zakupy w naszym sklepie będą przebiegać o wiele sprawniej, co będzie miało pozytywny wpływ też na sumę miesięcznego utargu. Warto zatroszczyć się również o jakość sprzedawanych ubrań.

Hurtownie odzieży używanej oferują bowiem jednocześnie cream odzież, jak i doo to door. Zanim otworzymy sklep zastanówmy się zatem, jaki second-hand chcielibyśmy prowadzić. Może to być ekskluzywny butik, w którym będzie mniej ubrań, ale będą one trochę droższe oraz lepszej jakości, albo możemy też zakupić znacznie więcej towaru i sprzedawać go za niewielkie pieniądze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-04 11:34:41
Tagi: ubrania, sukienki, sklepy