Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jeżeli jesteś rodzicem dzieciątka, które właśnie zaczęło raczkować abo chodzić, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że nie jest prosto zatroszczyć się o bezpieczeństwo takiego malucha

W codziennym życiu nie przywiązujemy szczególnej uwagi do przedmiotów, takich jak sztućce, ostre kanty lub szkło w domu. To wszystko jest dla nas zupełnie normalne. Zaglądając do szuflady z ostrymi narzędziami po prostu bierzemy z niej to, czego potrzebujemy. Nie zastanawiamy się nad potencjalnym zagrożeniem, jakie mogłoby spowodować niezgodne z przeznaczeniem wykorzystanie młotka lub piły.

wykorzystanie szkła
Napisał: Gord Webster
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystko się zmienia w momencie, gdy w naszym domu pojawia się dziecko. Najpierw poród, potem nieprzespane noce, pampersy, kaszki, pierwsze siku do nocniczka, aż w końcu pierwsze kroczki. W tym momencie wszystko robi się jeszcze trudniejsze. Szkło w domu zaczyna nagle (zobacz http://www.frontgraf.pl/kreator/) stanowić problem. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby maluch zrzucił na podłogę szklankę, wazon lub - warte przeczytania - porcelanową miskę. Jesteśmy zmuszeni, by cały czas czuwać, żeby dziecko nie narobiło w mieszkaniu zbyt dużych szkód, ale przede wszystkim, aby było bezpieczne. Dobrze zatem zastanowić się,jak możemy sobie ułatwić to zadanie. Staniemy się dzięki temu spokojniejsi, a mieszkające w naszym domu dziecko będzie znacznie bezpieczniejsze.
Pierwszą sprawą, jaką powinniśmy się zająć, jest bezpieczne rozmieszczenie przedmiotów w mieszkaniu. Nawet jeśli miałoby się to wiązać z poważnym przemeblowaniem, jako rodzice, mamy obowiązek podjąć ten trud.

kuchnia
Napisał: anhhang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto na nowo zastanowić się, w jak sposób schować noże i widelce, narzędzia robocze, delikatne ozdoby albo leki, tak aby dziecko nie mogło się do nich dostać. Szkło w domu można wstawić w tym wypadku do kredensu z przezroczystymi drzwiczkami. Wówczas zadbamy również o aspekt estetyczny. Sztućce, kieliszki oraz szklanki przełóż do najwyższych szafek kuchennych. W szufladach oraz na najniższych półkach powinny stać plastikowe miski, deski do krojenia, chochle oraz patelnie i garnki. Dodatkowo możesz zablokować szuflady oraz szafki przed otwarciem za pomocą specjalnych klipsów, lub po prostu sznurkiem czy gumką recepturką. Kanty stołów i blatów zakryj natomiast sylikonową nakładką. Na rynku dostępne są również skrzynie z narzędziami, otwierane na kod. To bardzo praktyczna funkcja, która będzie jeszcze bardziej przydatna w przyszłości, kiedy nasze dziecko skończy 3, 5 lub 7 lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-16 10:05:34
Tagi: podłoga, kuchnia, stół