Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Użycie gotowych form malarskich

Wdrożenie form malarskich potrafi odmienić każde pomieszczenie w ciekawą, wyjątkową powierzchnię. Tworzą współczesną i interesującą odmianę dekoracji każdej przestrzeni mieszkalnej.


malowanie na ścianie
Napisał: JW - Beckers, TBD SA
Szablony malarskie, na skutek swej różnorodności cieszą się od lat nieprzerwanym zainteresowaniem. Szablony malarskie stwarzają duże pole do manewru, za sprawą ich struktury, oraz prostoty eksploatacji, niezwykle szybko można nadać nowego zakresu każdej powierzchni.

Wygląd wnętrz ma duży wpływ na nasz nastrój. Toteż wskazane jest wyodrębnić w domu przestrzeń, w której pobyt będzie prawdziwą przyjemnością.

Szablony malarskie powinno się dobierać indywidualnie, w zależności od nawierzchni również efektu jaki pragniemy otrzymać. Do stworzenia sporego, wyrazistego ornamentu warto wybrać najbardziej eksponowaną ścianę i jeżeli chcemy osiągnąć korzystniejszy rezultat, również ją oświetlić. W nakładaniu wzorków na ścianę trzeba jednak zachować umiar, ich spora liczba jest w stanie zniweczyć cały efekt i wprowadzić bezład do wnętrza. Malutkie wzory można używać pojedynczo, lub powtarzać je w ustalonych ciągach.

Szablony malarskie mocujemy na ścianie przy pomocy taśmy malarskiej. Dzięki temu, zapełnianie wzoru farbą jest prędkie i łatwe. Cały tok powstania doskonałej ozdoby nie trwa długo.


Napisał: Beckers- Tikkurila Polska
Istnieje kilka rozwiązań na harmonijne zestawienie odcienia ścian i zdobień. Jednym z nich jest używanie kontrastów, kojarzenie bardzo klarownych kolorów z mocnymi w wyraźny sposób zaakcentuje projekt. Innym spodoba się pomysł dekoracji monochromatycznej. Szablony do ścian trzeba w takim wypadku zapełnić odcieniem o kilka odcieni ciemniejszym bądź jaśniejszym. Nietuzinkowy rezultat osiąga się malując projekt farbą ozdobną z połyskiem.

Precyzyjne wypełnienie szablonu malarskiego do ścian farbą, umożliwi zastosowanie gąbki malarskiej. Po finalizowanym malowaniu można już tylko podziwiać rezultat.
Zdobienia sporządzone przy pomocą szablonu to prosty i tani sposób zdobienia ścian oraz aranżowania aranżacji lokalu. Malutki lub spory, jednakże kolorowy motyw jest interesujący dla oka i urozmaica pomieszczenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-16 15:48:36
Tagi: Wnętrza, ściany, wzory, powierzchnia