Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Gdy masz w ogrodzie kominek, warto rozważyć zakup elektroluksa do czyszczenia kominka

Kominek w salonie może być stosowany do nagrzewania sezonowego, lub w okresach przejściowych, kiedy nie jest włączone centralne ogrzewanie. Może również stanowić główne, ale nie jedyne źródło ciepła. Kominek jest obecnie jednym ze norm wyposażenia domu, czy mieszkania.
kominek
Napisał: kristin sloan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza sprawami praktycznymi, pełni również funkcję ozdobną, kreując delikatną, miłą aurę. Żeby czyszczenie kominka nie było zbyt uciążliwe, potrzebny jest odkurzacz kominkowy, który poradzi sobie doskonale z zanieczyszczeniami i popiołem. Trzeba pamiętać, że odkurzaczem kominkowym, lub za pomocą oddzielacza, czyścić można jedynie chłodny popiół; wydobycie popiołu gorącego, lub nieco przestygniętego jest w stanie uszkodzić sprzęt. Zaleca się początek odkurzania po upływie co najmniej 24 godzin od całkowitego wygaśnięcia kominka. Odkurzacz kominkowy mający własne źródło zasilania, co znaczy, że do jego wykorzystywania nie ma potrzeby podłączania domowego odkurzacza. Wartością owych elektroluksów jest ich większa moc, pozwalająca na szybkie i szczegółowe wyczyszczenie paleniska. Odkurzacz kominkowy (użyteczny odkurzacz do kominka) jest w stanie likwidować nie wyłącznie popiół z kominka, grilla, lub - jesteśmy tutaj - paleniska. Zbiera także drobny gruz i kurz budowlany. Zamiata drobne liście, wióry i drzazgi. Nie można zasysać nim żaru, również płynów. Prosta obsługa, łatwe oczyszczanie i opróżnianie, bez worka. Duży pojemnik wykonany ze stali, komfortowy zaczep do przestawiania sprawia, że jest on komfortowy w zastosowaniu.ogień
Napisał: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wspaniałym wybiegiem, dla wszystkich osób, które posiadają kominki otwarte, jest parawan kominkowy. Jednym z najskuteczniejszych zadań takiego parawanu jest osłona domowników przed iskierkami. Zabezpieczenie owe jest szczególnie pomocne, kiedy w pokoju przebywają małe dzieci. Poza tym doskonale ochrania meble i podłogę przed iskierkami, które zdołałyby wywołać pożar.
Dowolny parawan kominkowy (dodatkowe info) jest możliwość nabyć w rozmaitych formatach. Są one produkowane z wszelkiego typu surowców w obszernej gamie modeli. Bardzo łatwo jest możliwość je dobrać do wystroju wnętrza. Może stanowić wspaniałą dekorację pomieszczenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-27 10:22:38
Tagi: kominki, zasilanie, gruz, popiół