Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Rolety okienne to znaczący aspekt ozdobny naszego pokoju, który zasługuje na dokładny wybór

Rolety okienne to częsty widok w wielu mieszkaniach. Jak nazwa określa osłony są zakładane do szyby lub przy szybie i stanowi system zaciemnienia wnętrz. Wybór rolet okiennych jest nader znamienny. Zależy od wystroju pokoju, umeblowania, barwie ścian, modelu i funkcji pomieszczenia, w których będą zakładanie rolety okienne.


Bambusowe rolety okienne
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Też znacząca jest wielkość okien i dzienne światło. Nie powinnyśmy również zapominać o tym, że roleta okienna ma pasować do nas samych, naszej osobowości i temperamentu. Na wygląd i funkcjonalność żaluzje mają wpływ rodzaje materiału, splot, kolor, grubość czy faktura. Istnieje na rynku wiele modeli osłon. Mamy osłony zewnętrzne, które służą do zabezpieczenia mieszkania, w czasie nieobecności mieszkańców. Również takie osłony spełniają się jako ochrona przed światłem dziennym, są również rolety elektryczne, aluminiowe, antywłamaniowe oraz materiałowe. Istnieje również cała gama osłon wewnętrznych. Rolety - zobacz - z tkaniny transparentne służą do dekoracji okien, z powodu braku istotnych funkcji osłonowych przed światłem dziennym. Także istnieją tkaniny, które mają gęsty splot, dzięki czemu tworzą w pokoju klimat prywatności. Ważny jest również kolor tkaniny na rolety okienne -> efektowne rolety okienne na fivaro.pl (efektowne rolety okienne na fivaro.pl). Jasne kolory tkaniny rozpraszają promyki słoneczne, przez co mniej nagrzewa się pokój, przeciwnie ciemne barwy skupiają ciepło, czyli rośnie temperatura przy silnym słońcu.

Jeśli chodzi o tkaninę na rolety okienne, to również jest w czym wybierać. Poliestr to często wybierana przez kupujących tkanina do osłon okiennych spotykana na rynku, przez jej syntetycznym funkcjonalnością, która zapewnia trwałość formy i koloru. Następna tkanina to policotton, w którym jest 70% poliestru i 30% bawełny. Także istnieją na rynku naturalne tkaniny na rolety okienne, takie jak 100% bawełna. Rzadko ale możemy spotkać rolety okienne z materiału imitującej zamsz, która daje oknom szyku i jest to model do nietypowych aranżacji. Do ciekawych rozwiązań ozdobnych jest roleta z nadrukiem, ze wzorami, z haftem, malowana czy robione techniką żakardową. Istnieje też możliwość inicjowania co do wzoru rolety okiennej. A więc przy wyborze osłony okiennej możemy kierować się stylem mieszkania, jak też swoją wyobraźnią i osobowością, co do upiększania miejsca, w którym mieszkamy, aby tworzyło harmonijną jedność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-01 12:05:40
Tagi: oświetlenie, mieszkania, osłony, promienie