Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Drzwi przesuwne ze szkła w nowocześnie urządzonych wnętrzach

Nowoczesny styl w dekoracji mieszkań i domów odznacza się dużo większym zainteresowaniem. Najczęściej są to minimalistyczne ozdoby, proste formy, wyraziste kolory, takie jak czerń i biel czy ich ciekawe połączenie. Idealnie pasują do niego drzwi przesuwne szklane, które dzielą przestrzeń. Dlaczego warto jest się na nie zdecydować?

Taras ułożony z płyt Libet decco i z desek
Napisał: Libet
Na podstawie: Libet
Z reguły ze względu na fakt, że optycznie nie pomniejszają wnętrza. Wręcz przeciwnie, pozwalają mu zachować pierwotne proporcje. Drzwi szklane łączą dlatego zadania normalnych drzwi, ale jednocześnie idealnie nadają się do tych pomieszczeń, jakich metraż jest dosyć niewielki.

Na dodatek, prezentują się nadzwyczaj atrakcyjnie, zwłaszcza jeśli stosownie troszczy się o ich czystość. Świetnie dopełniają nowoczesną stylistykę. W jakich pomieszczeniach najlepiej jest wykorzystać podobne rozwiązanie?

Drzwi przesuwne szklane jak na stronie http://www.da-bud.pl/galeria/drzwi ze szkła nadają się do na przykład do oddzielenia kuchni od salonu bądź salonu od jadalni czy biblioteczki. Każde wnętrze, jakie zostanie nimi ozdobione nabierze ciekawego charakteru. Ponadto, drzwi szklane sprawdzają się również przy wyjściach na balkon lub taras. Polski klimat powoduje, że znaczna większość roku jest pozbawiona promieniowania słonecznego, wobec tego domy są niedoświetlone. Szkło w drzwiach tarasowych zagwarantuje, że do pomieszczenia będzie napływała dużo większa ilość słońca, wnętrze stanie się jaśniejsze i bardziej przytulne. Trzeba pamiętać, że to mała ilość promieniowania słonecznego oddziałuje na możliwość pojawienia się depresji sezonowych, dlatego jego większa ilość doskonale wpływa na samopoczucie mieszkańców domu.Na rynku oferowane są drzwi wykonane z różnych rodzajów szkła, na przykład mlecznego, które można zastosować w pomieszczeniach, których wnętrza pragnie się zasłonić przed spojrzeniem obcych osób. Drzwi szklane przesuwne sprawdzają się w garderobach oraz łazienkach, szkło bowiem jest materiałem wytrzymałym.

Duża ilość szkła to jedna z cech typowych dla nowoczesnego stylu dekorowania wnętrz. Drzwi przesuwne wyprodukowane ze szkła cieszą się sporym zainteresowaniem, jako że nie zmniejszają optycznie przestrzeni, przepuszczają dużą ilość promieniowania słonecznego i co najważniejsze – prezentują się niewątpliwie nadzwyczaj atrakcyjnie - zobacz realizacje: https://plus.google.com/106876860495226218062/about.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-03 12:51:41
Tagi: drzwi, Drzwi szklane, drzwi terasowe