Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak oryginalnie zagospodarować pustą ścianę

We współczesnym designie bardzo popularne stało się gospodarowanie każdej ściany w ramach jednego pomieszczenia w odmienny sposób. Teraz to już nie tylko zmiana koloru ale coraz ciekawsze aranżacje w postaci tynków strukturalnych, trójwymiarowych paneli lub ciekawej fototapety.
Jest wielu takich, którym fototapeta kojarzy się źle. Przywołuje wspomnienia sprzed lat, kiedy to w sprzedaży były dostępne fototapety w ograniczonej ilości wzorów, do których z pewnością zaliczyć trzeba palmy na plaży. Był to wyjątkowo popularny obrazek, którego atrakcyjność z czasem przemieniła się w kicz i zaczęła symbolizować zły gust. Wynikało to głównie z faktu, że jak już, ktoś miał w swoim domu lub mieszkaniu fototapetę to można było się spodziewać, co przedstawia, nawet bez jej zobaczenia. W dekoracji wnętrz nikt przecież nie lubi mieć tego, co ma już większość i każdy życzyłby sobie, aby jego mieszkanie było wyjątkowe.

Salon, fototapeta miasto nocą
Napisał: www.twojagaleria.eu
Na podstawie: www.twojagaleria.eu
Aktualnie wiele się zmieniło, a dzięki wyobraźni projektantów fototapety znów wróciły do łask. Wykonanie oryginalnej fototapety na zamówienie, nawet według najbardziej wymyślnej koncepcji, nikogo nie zaskoczy i nie stanowi najmniejszego problemu dla wytwórców tego typu dekoracji. Po pierwszej trzeba przemyśleć jaki efekt chcielibyśmy otrzymać przy pomocy fototapety i w jakiej wielkości wnętrzu planujemy ją zamieścić. W małych wnętrzach korzystniej będą się prezentować fototapety na przykład z pejzażem. Dzięki takiemu sprytnemu zabiegowi można wizualnie powiększyć naszą przestrzeń i nadać jej głębi.

Sporym wzięciem może się poszczycić także fototapeta wydrukowana ze zdjęcia na zamówienie. Przy jej pomocy możemy bez problemu urealnić własne projekty i zamówić fototapetę z naszego własnego zdjęcia na przykład z wakacji, ze ślubu lub zdjęcia naszego dziecka. Taka dekoracja z pewnością sprawi, że nasze wnętrze będzie wyjątkowe, będzie przykuwać uwagę każdego kto się u nas zjawi, a z nas uczyni dumnych właścicieli.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-03 14:55:41
Tagi: fototapety, tapeta