Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak wybór fototapety bywa zależny od osobowości i poczucia smaku

Tapety są jednym z niezawodnych sposobów na nietuzinkowe udekorowanie wnętrza domowego. Może nie bywają one tak często kupowane, ale powszechna dostępność różnych wzorów fototapet być może wkrótce zmieni ten stan rzeczy. Urządzanie to raczej zadanie dla pani domu, a ona wydaje się być bardziej podatna na nowe idee niż jej partner. Przekonajmy się, jak hasło fototapety kwiaty bywa na rożne sposoby wcielane w życie podczas wyposażania wnętrz właśnie przez damy, bo trudno wyimaginować sobie, żeby pan przyozdabiał lokum taką dekoracją.

http://demural.co.uk/
Napisał: http://demural.co.uk/
Na podstawie: http://demural.co.uk/
Panie będące zameldowane na wsi wybiorą taki rodzaj dekoracji ściennych, który tematycznie komponuje się z gospodarskim krajobrazem. Mogą to być np. czerwone maki i błękitne bławatki, rosnące na tle żółtego łanu owsa. Urzekająco będą również wyglądać ciemnoczerwone malwy na tle maleńkiej, drewnianej chatki w Alpach. Natomiast panie w mieście wojewódzkim wybiorą takie wzory, które najwłaściwiej będą łączyć się z nastrojem, jaki panuje w niedużych mieszkaniach. Mogą to być designerskie orchidee w donicach lub olbrzymie powiększenie pojedynczego kwiatu.

Wspomniane hasło fototapety kwiaty - inspirujące pomysły (inspirujące pomysły) - będzie oznaczać dla każdej z kobiet coś całkiem odmiennego, a preferencja bywa uzależniona od wieku. Nastolatki preferują odważne barwy i zdjęcia kwiatów afrykańskich, czyli tych pochodzących z najdalszych miejsc globu. Mogą to być wyrośnięte agawy bądź inne, równie oryginalne egzemplarze, jak np. małe drzewka owocowe (bananowce). Z kolei starsze kobiety wolą bardziej stonowane wzory, czyli typowe warmińskie widoczki: olbrzymie i niezwykle żółte głowy słoneczników na tle szaroniebieskich wód stawu albo górskie krajobrazy z szarotkami w roli pierwszoplanowej. Tapety w kwiaty, lub odmienne aplikacje, są naprawdę niebanalną dekoracją mieszkalnych ścian i świadczą o wyrafinowanym smaku ich posiadaczy. W często nieprzewidzianych przypadkach mogą sprawiać trochę trudności.

Wyimaginujmy sobie, że niewłaściwie przyklejona fototapeta zaczyna się odklejać od ściany akurat wtedy, gdy oprowadzamy rodzinę po naszym świeżo wyremontowanym mieszkaniu. A co ma powiedzieć nastolatka, której fototapeta w fioletowe krokusy nieustannie przywodzi na myśl wielkie miłosne rozczarowanie? Mimo tych niewielkich mankamentów, pomysł przyklejenia tapety warto wziąć pod uwagę podczas projektowania wyglądu murów naszych mieszkań.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-03 13:57:41
Tagi: kwiaty, fototapety, tapety