Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W zasadzie każde pomieszczenie w mieszkaniu jest istotne i pełni konkretne funkcje

Niemniej w jednych pomieszczeniach przebywamy dłużej, w innych krócej. Najwięcej chwil – nie licząc rzecz jasna sypialni - spędzamy w salonie. To tutaj odpoczywamy, przyjmujemy gości, czytamy gazety, oglądamy TV i tym podobne. Dlatego tak ważne jest, aby salon był należycie wyposażony.

Stolik RTV z drewna
Napisał: www.meblemagnat.pl
Na podstawie: www.meblemagnat.pl
Salon najczęściej jest centralnie położony, na widoku, gdyż jest jak wizytówka mieszkania. Często jego wejście jest dobrze widoczne z holu, stąd też ważne jest, by był z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej elegancki.

Podstawą są rzecz jasna meble. W tym przypadku sporą rolę pełnią meble wypoczynkowe, a zatem kanapa, pufy, szezlong itp. Ich forma i kolorystyka winny być dopasowane do obranej aranżacji – inne kanapy pasują do stylu nowoczesnego, a inne do tradycyjnego. Mają być komfortowe, ale również praktyczne, aby np. łatwo można było zmyć plamy z tapicerki bądź, aby po rozłożeniu kanapa dawała dodatkowe miejsce na nocleg.

Innym typem mebli do salonu są oczywiście regały, a także stoliki. One także powinny być dobrane do stylu rządzącego w danym salonie – stoliki RTV drewniane nie będą odpowiednie do salonu, w którym króluje szczególnie metal i szkło. Chociaż z drugiej strony, umiejętne łączenie rozmaitych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – cieszy się coraz większym uznaniem. Tak urządzony salon powinien być jednakże zaplanowany rozsądnie, ponieważ zbytnia swawola lub najzwyczajniej w świecie brak zmysłu arktycznego może doprowadzić do kiczowatego i nieładnego wyglądu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten - http://www.meblemagnat.pl/stoliki-rtv (http://www.meblemagnat.pl/stoliki-rtv).Salon oczywiście powinien być także wyposażony w różnego rodzaju gadżety dekoracyjne, które mają nadać pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Dodatki do dekoracji są niczym biżuteria – muszą być właściwie dobrane do całości i dodawać wdzięku. Może być to zarazem nowoczesny, wbudowany kominek, jak i oryginalna lamp (kontynuuj) lub spore lustro. Dodatki dopinają całość, dlatego jeżeli boimy się, czy jesteśmy w stanie ładnie je skomponować ze sobą, lepiej skorzystać z usług fachowej firmy designerskiej, niż samemu porywać się na tego typu niełatwe wyzwanie. Rezultat z pewnością będzie ciekawy o ile zgodny z naszymi preferencjami i z ogólnymi zasadami związanymi z aranżacją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-03 15:38:42
Tagi: meble, salon, aranżacje