Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Żmudny cykl od pomysłu do stworzenia mebla

Mało kto rozmyśla nad tym jaką drogę musi przejść chociaż zupełnie zwykły stołek na który wchodzimy by wziąć książkę z wyższej półki, od projektu na desce kreślarskiej aż do zdobycia realnych kształtów. Wszystko zaczyna się w wyobraźni człowieka który dochodzi do wniosku że brak dostatecznie dobrych rozwiązań albo też postanawia jeszcze ulepszyć te które już istnieją.


Fotele w kolorze fuksji
Napisał: Kare Design
Na podstawie: Kare Design
Pierwszym krokiem jest zwykle zrealizowanie tego o czym najczęściej architekt myśli z wyobraźni na deskę kreślarską. Alezaplanowanie mebla jest bardziej zawiłe niż mogło by się niewtajemniczonemu konsumentowiwydawać. Przed wszystkim taki projekt musi zawierać wszystkie elementy których zestawienie za skutkuje powstaniem konkretnego obiektu przykładowo stołka. Narysowanie czegoś co nigdy nie zostanie skonstruowane to bezsensowne działanie, dlatego projektanci w trakcie zdobywania niezbędnej wiedzy uczą się jak rozłożyć taki mebel na części pierwsze. Dzięki temu kiedy w swojej pracy dostają zadanie zdają sobie sprawę w jaki sposób to zrobić.

Później, gdy mebel jest robiony czasami tez trafia do tapicera wykorzystującego różne artykuły tapicerskie, takie jak włóczki - http://szyty-swiat.pl/wloczki/. Warsza to dobre miasto na tego typu sprawunki. Gdy stołek zostanie już narysowany i zaplanowany pozostaje profesjonaliście zajmującemu się konstrukcją mebli zrobienie pierwszego modelu który zostaje podany licznym testom. Okazuje się zatem że nie tylko samochody są testowane pod względem wytrzymałości. Gdy wszystkie wymiary danego mebla spełnia surowe normy bezpieczeństwa trafia on do produkcji. W innym wypadku trzeba go poprawić.

kanapa
Napisał: Kelly Sikkema
Na podstawie: http://www.flickr.com
Również droga od pomysłu do namacalnego mebla jest dosyć długa i całkiem kosztowna. Meble tworzą podstawę w naszym pomieszczeniu i są najistotniejsze, gdyż to z nich korzystamy najczęściej i to dzięki nim ułatwiamy sobie życie. Niezwykle trudno znaleźć dwa identyczne meble o identycznych wzorach, kształtach i kolorach. Jest to praktycznie nie do zrobienia. Jedne są bardziej nowoczesne, drugie to przyozdobione tkaninami meblowymi tego typu jak http://szyty-swiat.pl/. Pokazuje nam to, jak mnóstwo ludzi musi nad tym pracować, wymyślać ciągle coś innowacyjnego i modnego. Meble obecnie są w komplecie z oświetleniem co sprawia nam na przykład odnalezienie jakiegoś ważnego i potrzebnego ubrania w szafie. Meble, tak naprawdę są do tego stworzone, powinny w całości spełniać swoje zadanie. Czasami spotkamy w sklepie coś co nie komponuje się w ogóle do niczego i stworzone zostało chyba tylko i wyłącznie dla śmiechu, lecz i tego typu przypadki się zdarzają, że może je ktoś kupić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-07 14:48:42
Tagi: meble, architekci