Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jakie ozdoby na ścianę wybrać?

Żeby zapomnieć o mordęgach, brudzie oraz nakładzie pieniężnym remontu, trzeba być twardym, dobrnąć do końca, kiedy wnętrza są odnowione i gotowe do najmilszego etapu prac - ozdabiania. Aby ożywić wystrój warto zastanowić się nad wyborem dekoracji ściennych, takich jak fototapety, obrazy lub naklejki. Które będą najlepiej pasowały do naszego wnętrza?
salon
Napisał: Pixers
Na podstawie: Pixers
ObrazyIch zaletą jest nieduży rozmiar i ruchliwość, dzięki czemu bez trudu można je zmieniać lub przewieszać. Dzięki dobrze dopasowanej oprawie i celnym wyborze grafiki wnętrze zyska rozkoszny nastrój. Dzięki fotografii cyfrowej, zaawansowanej obróbce graficznej i technice, na płótnie może znaleźć się także osobiście zrobione zdjęcie. Płócienny obraz musi niemniej jednak mieć dobrany rozmiar i rozdzielczość.
Fototapety


Fototapety, w przeciwieństwie do obrazu, bez wątpienie trudniej przestawić na inną ścianę, dlatego też ich wybór musi być przemyślany. Wielkoformatowa grafika dostosowana stylistycznie do wystroju wnętrza sprawia zniewalające wrażenie. Na pewno zostanie zauważona przez bliskich. Foto tapeta online oraz tradycyjne mogą upiększać ściany, drzwi, fronty mebli, a nawet przestrzenie pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni.

Co poniektóre rodzaje materiałów, które stosuje się do produkcji fototapet są trwale na działanie wilgoci i zabrudzenia. Dlatego też można je stosować w pomieszczeniach szczególnie narażonych na wpływ wilgoci, np. w toalecie lub w kuchni.

Naklejka Rilievi Fiorentini
Na podstawie: www.bmpolska.com
Naklejki

Naklejki ścienne są delikatną formą ozdoby. ornamenty zazwyczaj drukowane są na półmatowej folii i przykleja je się jak tatuaż do powierzchni ściany. Ukształtowanie ozdoby należy dobrze dobrać do miejsca, w którym mamy zamiar ją przylepić. Naklejki są śliczne, mają półmatową nawierzchnię i nie odbijają światła, dzięki czemu subtelnie wpasowują się w strukturę podłoża.

Nie warto bać się zmian i ośmielić na coś spontanicznego. Pamiętajmy, że oryginalna dekoracja nie musi być eksponowana na stałym miejscu do następnego wielkiego remontu. Naklejki i fototapety łatwo zdjąć, bez naruszenia powierzchni, do której zostały przyklejone. Ponadto niektóre fototapety na ścianę można nie tylko zdjąć, ale przykleić ponownie w nowe miejsce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-17 11:54:49
Tagi: zdjęcie, Wystrój, grafika, grafiki, ornamenty, ściana, dekoracji