Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Pomysły na zaaranżowanie pokoju dziennego z jadalnią

Salon to jedno z najważniejszych wnętrz w naszym domku. Spędzamy w nim zwykle najwięcej czasu, w związku z tym odpowiednia aranżacja tego pomieszczenia jest ogromnie istotna. Pokój dzienny z jadalnią to prawie już standard.
Szklany stół
Napisał: Lee Haywood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aranż pokoju dziennego z jadalnią wymaga jednakże dyscypliny, by sprzęty jak też akcesoria z obydwu stref dobrze się przedstawiały w swojej obecności. Jadalni nie zastąpi wyspa. Postaw na prawdziwą jadalnię, z wielkim stołem a również komfortowymi krzesłami usytuowanymi w kręgu blasku lampy. Prawidłowo wyekwipowany salon z jadalnią nie jedynie sprzyja życiu towarzyskiemu, ale również konsoliduje rodzinę.Współczesna jadalnia w mieszkaniu to często jedynie stolik oraz krzesła, ale jeśli masz dość miejsca, postaw obok bufet lub choć kredens posiadający półki szklane (parcienaszklo.com.pl/oferta/szklane-blaty-i-polki). Dla wygody postaraj się meble ustawić z dala od ciągu łącznościowego. Aranżacja pokoju dziennego z jadalnią powinna być spójna. Pomysłów na aranżacje pokoju dziennego z jadalnią jest mnóstwo, jednakże niezależnie od tego jaki wybierzesz charakter pomieszczenia, trzeba pamiętać o ergonomii. Umiejscowienie jadalni pomiędzy kuchnią oraz salonem ma wiele pozytywów. To rozwiązanie komfortowe - gotowe potrawy można przynieść wprost z kuchni. Bliskość kuchni sprawia też, że osoba sporządzająca posiłek nie traci kontaktu z mieszkańcami siedzącymi wokół stołu. Jadalnia w pokoju dziennym musi zostać odgraniczona chociażby symbolicznie, dajmy na to specjalnym oświetleniem, innym typem posadzek czy też dywanem.

szkło ornamentowe
Napisał: Saint-Gobain Glass
Na podstawie: Saint-Gobain Glass
Urządzając salon z jadalnią postaraj się, ażeby sprzęty współbrzmiały też z charakterem całego domu, ale w żadnym razie nie nabywaj wszystkich sprzętów z tej samej kolekcji. Nie idzie tutaj o jednorodność, tylko o zgodność różnorodnych fragmentów w aranżacji wnętrz. Stół niekoniecznie powinien być drewniany, wspaniale przedstawiają się także. Stół w pokoju stołowym to wdzięczne miejsce do przystrajania. Niech cię nie zadowoli wazon z kwiatami postawiony w centrum stołu. Więcej fantazji Kiedy twój stół jest troszeczkę większy aniżeli potrzebujesz na co dzień, spróbuj spożytkować wolne miejsce rozbudowaną kompozycją według recepty: coś wysokiego (wazon), coś niskiego (patera), drobne obiekty: rzeźby ptaków, szyszki, szklane kulki. Do tego naturalnym uzupełnieniem będą owoce, gałązki. Na skromne potrzeby wystarczy jeden większy przedmiot.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-17 15:31:45
Tagi: mieszkania, stolik, dodatki, stół