Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czy warto zamienić zwykłe lampy na oświetlenie LED?

Standardowe żarówki zaczynają stopniowo odchodzić do lamusa. Sklepowe półki zawalane są świetlówkami energooszczędnymi, halogenami, a ostatnio także oświetleniem typu LED. Te nowoczesne źródła światła charakteryzują się bardzo małym zużyciem energii.

Max-led.pl
Napisał: Max-led.pl
Na podstawie: Max-led.pl
Jest ona nowoczesnym źródłem światła, z jakim napotykamy się nie od dzisiaj. Już niemało lat temu kontrolki w przyrządach elektronicznych praktykowane były z zużyciem diod LED. Niemniej jednak światełka w odcieniu czerwonym, żółtym, zielonym bądź nawet niebieskim nie nadawały się do zwyczajnego oświetlenia kwatery czy gabinetu.

Rozrost technologiczny pozwolił na produkcję tanich żarówek LED MR 16, świecących w kolorze białym. W sklepach już dzisiaj odkryjemy rozmaite oświetlenie LED-owe. Od elastycznych wodoodpornych węży oświetleniowych, poprzez żarówki zmieniające standardowe wzory z małym i większym gwintem, oraz doświetlanie halogenowe, aż po wysokowydajne lampy użytkowane w oświetleniu ulic.

Znacząca wziętość tego współczesnego oświetlenia bierze się z faktu, że dopuszcza ono zaoszczędzić aż 90 procent energii w porównaniu z tradycyjnym światłem żarowym. Najnowszy krzyk mody w oświetleniu, to źródła światła rodzaju LED. Zbudowane z mikrych diod nie błyszczą tak wyraźnie, jak latarnia morska, z sukcesem wystarczą jednakże do użytków domowych.

Taśmy kolorowe ledowe
Napisał: unbekannt270
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nowiną w sklepach są źródła światła typu LED. Nadzwyczaj skoncentrowane światło wydzielane przez żarówki LED nr 16, nadaje się teoretycznie bardziej do oświetlenia punktowego, tak jak popularne halogeny. Twórcy radzą sobie jednakże z tym zastrzeżeniem, instalując niemało diod w jednej żarówce pod przeróżnym kątem. Żarówki ledowe MR16 bezbłędnie podmienią poprzednie żarówki halogenowe, bez konieczności wymiany samej oprawki. Mogą one funkcjonować pod naprężeniem 12V jak i 230V. Dzięki własnej mocy np. 3,5W, mamy możliwość zacząć robić oszczędności już od pierwszych sekund po wymianie starego halogenu o mocy np. 25W.

Oświetlenie ledowe ma aktualnie nader wszechstronne zastosowania. Począwszy od fachowych układów oświetlenia obiektów, przez iluminacje i dekorację pomieszczeń, okazów, aż do latarek i tablic promocyjnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-20 13:14:48
Tagi: LED, diody, światło, halogeny, żarówki