Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Rzeczy muszą być przede wszystkim praktyczne, ale również... ładne. Po prostu. To sprawia, iż są naprawdę kompletne

Jak prezentowałby się świat, gdybyśmy myśleli jedynie o przedmiotach typowo praktycznych? Najkrócej to definiując mogłoby być dosyć nudno i płasko. Świat składałby się tylko z przedmiotów, owszem, przydatnych, lecz bez żadnych pobocznych atrybutów.


W takim świecie wiedzielibyśmy, jak każda rzecz wygląda i się zachowuje, brakowało by jednakże czegoś jakby uzupełniającego, czegoś dzięki czemu otaczamy się przedmiotami, coś zbieramy, dzięki czemu nasze wnętrza mogą być jeszcze bardziej stylowe.
Salon
Napisał: Carissa Rogers
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na pewno za mało by było różnego rodzaju dekoracji i ozdób, czyli tego, co czyni ze zwykłej, użytkowej rzeczy małe dzieło sztuki. Nawet, kiedy nie będziemy zbyt cierpliwie szukać, to zapewne natkniemy się na takie przedmioty, które poza walorami praktycznymi są w stanie też zachwycić swoim wyglądem. Weźmy przykładowo najzwyklejszą lampkę, która z zasady właściwie daje tylko światło. To oczywiście najistotniejsza jej rola, pod tym również kątem powinniśmy wybierać jak najlepszy model dla nas.

Niemniej, musimy także pamiętać o tym, aby prezentowała się ona jak najlepiej. Aby była jak najlepiej dopasowana do naszego wystroju lub była w takim klimacie, jaki właśnie lubimy. Wielu producentów różnorodnych rzeczy troszczy się, aby właśnie pamiętać o tej istotnej zasadzie – rzecz powinna być przede wszystkim użyteczna, ale także ładna, elegancka, unikatowa. W ostatnim czasie można to zauważyć wśród producentów grzejników. Produkowane przez nich grzejniki dekoracyjne (http://sklep.dagat.eu/71-diana), nie tylko, że są piękne i unikatowe, to wiadomo, że ciągle spełniają swoją najważniejszą funkcję, którą jest ogrzewanie pomieszczeń. Właściwie spotkać możemy tego typu podejście we wszystkich prawie branżach, i bardzo dobrze.

Jakby prezentowały się na przykład niektóre samochody, jakby służyły tylko do jeżdżenia. Wiadomo, iż każdy kierowca przed zakupem przeanalizuje wszystkie detale techniczne, lecz kolor samochodu, jego wygląd, to niewątpliwe tak ważne cechy, że czasami mogą nawet zadecydować, który wybierzemy. To jest właśnie wygląd, dekoracja, jaka niby mniej istotna, lecz w rzeczywistości prawie tak samo niezbędna, by przypasować konkretną rzecz do pomieszczenia, w którym się znajdzie lub do naszego gustu, jaki przecież jest niepowtarzalny i oryginalny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-20 15:31:47
Tagi: Wnętrza, domy