Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób udekorować mieszkanie w praktyczny sposób

Myślą o tym nie tylko ci, co wprowadzają się do pierwszego mieszkania. Pierwsze co nadaje mieszkaniom klimat jest wydzielenie pokoju i efektywne wykorzystanie … ścian. „Nagie” i w jeden deseń przeważnie utożsamiamy z nieużytkowanym domem, który jest w fazie sprzedawania lub zagospodarowywania.
Kwiaty na tle aglomeracji
Napisał: Travel Junction
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gospodarowanie ścianą – zazwyczaj przez dzielenie jej miejsca – odbywa się regularnie. Dużo zależy od wykończenia – inaczej czynimy to przy panelach, inaczej przy tradycyjnym malowaniu. Postawienie na farby oznacza postawienie na jeden, góra dwa kolory, więcej barw sprawiałoby już dziwne wrażenie. W malowanym pomieszczeniu jednolitość ma swój atut – wszelkie obrazy, tablice, wiszące fotografie, czy pamiątkowe półki na tle wymalowanej ściany prezentują się całkiem inspirująco.Inaczej jest z tapetami, popularnymi tym bardziej w pokoikach dla dzieci. Z wiekiem
Różowe kwiaty
Napisał: Anna Panáková
Na podstawie: http://www.flickr.com
zastępujemy tapety na wymalowane pokoje w raczej jednym kolorze. Fototapeta dodaje pomieszczeniu wigoru. Jest bardziej wyrazista niż nawet najjaskrawsza odmiana czerwieni, gdyż przekazuje mieszkańcom wiele różnych odcieni i kształtów. Dla dzieci opcjonalne są postacie komiksowe, dla gotujących mam tapety z kwiatkami, czy owocami. Te ostatnie sprawiają, że gotowanie i przebywanie w kuchni staje się przyjemniejsze.

Połączenie fototapety z pielęgnowaną pasją np. kwiatami uczyni z pokoju pomieszczenie naszych marzeń i relaksu. Bardzo dużo interesujących przykładów fototapet tego rodzaju są tutaj: Demural, kwiatowe fototapety (Demural, kwiatowe fototapety). Przeważnie rośliny w domu stawiamy na otwartych balkonach z dostępem do tlenu, ale wyobraźmy sobie kwieciste fototapety, kwiaty w doniczkach na parapetach, a na fragmencie póki inne dodatki (rzecz jasna o tematyce kwiatowej). Brak powietrza, czy słońca – szczególnie w zimie – nie eliminuje takich ozdób na chłodne dni. Zawsze pozostają sztuczne kwiaty, które, choć nie pachną i nie dodadzą naturalności jak te prawdziwe, swą barwą ożywią wnętrze naszego pokoju. Rozkwitająca lilia, zebrany kwiatostan, słoneczniki na tle nieba, a może zbliżenie na pęk kwiatu jako tło wielkiej ściany? Gusty i kolory pozostają do wybrania przez nas. A co jeszcze od producentów? Efekty barw (sepia, czarno-biały), tło w 3D, ornamenty. I oczywiście stosowny materiał.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-21 17:45:47
Tagi: mieszkania, dzieci, półki, fototapety