Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Otyłość plagą współczesnych czasów – z jakiego powodu koniecznie należy obecnie walczyć z tym schorzeniem?

Otyłość i nadwaga to dzisiaj dosyć niebezpieczny problem, który dotyka głównie społeczeństw rozwiniętych. Niestety, nadmiar tkanki tłuszczowej jest negatywnie odbierany nie tylko przez wzgląd na popularny kult szczupłej i wysportowanej sylwetki. Z nadprogramowymi kilogramami idą w parze liczne schorzenia, jak cukrzyca, problemy ze stawami czy ryzyko zawału serca.

moda
Napisał: MKM
Z tego względu, walka z otyłością ma współcześnie ogromne znaczenie. Nie jest to jednakże prosta batalia i sporo osób ją przegrywa.
Otyłość pojmowana jest jako uzależnienie od jedzenia, które powinno się leczyć identycznie jak uzależnienie od hazardu bądź alkoholu. Na świecie organizowane są profesjonalne ośrodki, które specjalizują się w prowadzeniu terapii, połączonych z aktywnością fizyczną i rozsądną dietą. Schudnięcie nie jest jednakże łatwe, gdyż każdego dnia człowiek jest wystawiony na wiele pokus, chociażby w czasie zakupów w sklepie. Popularne przekąski zawierające duże ilości cukru, spożywanie fast foodów bądź omijanie posiłków na rzecz wieczornego obżarstwa to tylko nieliczne przyczyny otyłości. Współczesny tryb życia powoduje, że coraz więcej osób na Zachodzie musi zacząć walkę o swoje zdrowie i zrzucenie zbędnych kilogramów. Przykładem, który wskazuje na skalę problemu jest fakt, że sklepy wprowadzają do swojego asortymentu odzież xxl, ponieważ takie jest zapotrzebowanie grupy docelowej. Obecnie także znane sieciówki posiadają w ofercie bardzo duże rozmiary.

kurtki
Napisał: Will Fisher
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niebezpiecznym problemem jest ponadto otyłość dzieci. Zdarza się, że rodzice przenoszą niestosowne przyzwyczajenia żywieniowe na własne pociechy. Sposób odżywiania w dzieciństwie może mieć duży wpływ na zdrowie dzieci i ich dorosłe nawyki. Z tego powodu, dziś tak dużo mówi się o artykułach sprzedawanych w szkolnych sklepikach, obiadach serwowanych na stołówce i wielki nacisk kładzie się na edukację żywieniową dzieci, żeby te wiedziały w jaki sposób dokonywać stosownych wyborów. Przekarmianie dzieci to ogromny błąd, szczególnie gdy w codziennym menu rządzą wyroby, jakie są niezdrowe. Podsumowując – otyłość to plaga dwudziestego pierwszego wieku, która zatacza dużo szersze kręgi. Kliniczna otyłość jest poważnym zagrożeniem dla życia człowieka, z tego powodu należy odwiedzić dietetyka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-22 15:08:49
Tagi: zdrowie, dieta, otyłość, jedzenie