Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Rozkoszny chłodek w parne dni

Klimatyzatory działają na takiej samej zasadzie jak schładzarka. Można by rzec, iż gdybyśmy mogli zmieścić się do schładzarki, a pobyt tam byłby rozkoszą, można by zrezygnować z kupienia klimatyzatora. Jednak w lodówce jest trochę ciasno, temperatura także zbyt niska, stąd komfortowy chłodek w parne dnie zagwarantuje nam tylko klimatyzacja w mieszkaniu bądź w miejscu pracy.
na stronie www
Napisał: Scott Lewis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podobnie jak lodówka, klimatyzatory pokojowe odejmują od wnętrza ciepło oraz oddają je na zewnątrz domu. Każdy wariant klimatyzatora złożony jest z dwu elementów, to jest parownika oraz skraplacza. Ten pierwszy jest elementem który przesyła chłodek do pomieszczeń - w przypadku chłodziarki jest nim zamrażalnik. Skraplacz z kolei jest elementem, który przesyła na zewnątrz gorąco odebrane z pomieszczenia - w wypadku chłodziarki jest nim najczęściej czarna kratka z tyłu sprzętu.Należy mieć na uwadze, iż gorące powietrze przepływając poprzez zimne wnętrze klimatyzatora powoduje, że para wodna zawarta w powietrzu wykrapla się, trzeba zatem wziąć pod uwagę nieodzowność odprowadzania wykroplonej cieczy. Nie wszyscy wiedzą, ale klimatyzatory pokojowe potrafią także grzać wnętrza. Dzieje się tak poprzez inwersję obiegu - wówczas parownik oddaje ciepło, natomiast skraplacz przesyła chłód na zewnątrz. W takim wypadku wykonalne jest ogrzewanie wnętrz zużywając wyłącznie 1/3 energii jakiej potrzebowalibyśmy przy zastosowaniu zwykłego grzejnika elektrycznego.

klimatyzator
Napisał: Klimatop
Na podstawie: www.klimatop.pl
Dajmy na to klimatyzatory pokojowe, pobierające 1000 W energii elektrycznej posiadają moc grzewczą równowartościową 3000 W. Zakupując klimatyzator pokojowy sprawdźmy jak duża jest różnica cenowa pomiędzy modelem chłodzącym a grzejąco-chłodzącym. Na ogół nie jest ona duża i być może lepiej będzie kupić klimatyzator który dodatkowo ogrzeje nam wnętrze. W zależności od modelu "klima" może więc schładzać, grzać, wentylować, osuszać a również czasem również jonizować albo oczyszczać atmosferę. W obecnych czasach klimatyzacja w domu jest coraz to mniejszym wydatkiem, staje się w wyższym stopniu osiągalna niż jeszcze kilka lat wstecz. Zatem nie czekaj, wbij w wyszukiwarkę zwrot: klimatyzacja Warszawa (serwis www) aby cieszyć się miłym chłodem w skwarne dnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-22 16:26:52
Tagi: Wnętrza, Urządzenia, pomieszczenia, chłód