Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Idzie wiosna - czas na metamorfozy

Wiosna i lato to pory roku, w czasie których cyklicznie ludzie decydują się na przemiany. Niekiedy są one poważniejsze, np. zmiana mieszkania, a nieraz nieduże. Zwykle Panie chcące dojrzeć na sobie jakąkolwiek metamorfozę decydują się na inną fryzurę. Krótsze obcięcie lub inny kolor włosów to często wybierane możliwości. Jakich środków używają profesjonaliści do piastowania takich zabiegów?
Jeśli chodzi o ścięcie włosów, styliści fryzur użytkują degażówki, czyli nic odmiennego jak nożyce z ostrzami w kształcie zębów. Wykorzystywane są we fryzjerstwie do rozrzedzania włosów. Degażówki aplikuje się do skurczenia objętości włosów, cieniowania, strzyżenia punktowego. Wymagają nie lada biegłości w użyciu, dlatego nie są spotykane u amatorów. Wyróżnia się trzy modele takich nożyc: jednostronnie ząbkowane (siekacze), symetrycznie ząbkowane i także jednostronnie ząbkowane o nierównomiernie uporządkowanych ząbkach z szerokimi rozstawami. Więcej na temat na http://lokikoki.pl/pol_m_Kategorie_Dla-fryzjera_Akcesoria-i-narzedzia_Degazowki-352.html.

Specjalista winien po długości i gęstości włosów umieć ocenić którego rodzaju w danym przypadku użyje. Jeśli chodzi o koloryzację, najczęściej aplikuje się Goldwell Colorance - http://lokikoki.pl/firm-pol-1237898820-Goldwell.html, oznacza to krem do koloryzacji "ton w ton". Jest nakreślony dla postaci, jakie pragną zmieniać odcień swoich włosów przy równoczesnej ich ochronie, a nie chcą używać schematycznej farby oksydacyjnej. Ich cechą jest zdobycie intensywnego i stabilnego efektu kolorystycznego z równoczesną konserwacją i osłoną włosa.
Konsekwencja to gładkie odnowienie barwy na włosach farbowanych lub rozjaśnianych (nie trzeba poddawać włosów powtórnemu kolorowaniu - wystarczy pielęgnacyjna koloryzacja). Wykorzystana jest w nich technika Color Balancing, która umożliwia najłagodniejszy tryb na wyrównanie koloru włosów na całej długości i końcówkach przy zabiegu kolorowania odrostów. Niesamowitym atutem jest także to, że farba nie mieści w sobie amoniaku.Decydując się na zmiany w wyglądzie powinniśmy udać się do eksperta, jaki w przypadku włosów dobierze do sylwetki właściwą długość, zetnie je adekwatnie do konturu twarzy. Prawdopodobnie zastosuje degażówki do cieniowania fryzury, a w sytuacji koloryzacji krem goldwell colorance, który będzie posiłkowo pielęgnował włosy tudzież nie zepsuje ich struktury.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-01 10:51:46
Tagi: sylwetka, styliści, farba, farbowanie