Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób rozplanować oświetlenie we wnętrzu swojego domu, aby było ono funkcjonalne

Wiele osób podczas projektu swojego mieszkania czy domu zupełnie pomija sprawę dobrego wykonania instalacji oświetleniowej. Oczywiście nie znaczy to, że pozostają oni na paleniu świeczek, po prostu nie przykładają do tego zbytniej uwagi i instalują lampy tam, gdzie wydaje im się że będzie odpowiednio.
I takie oświetlenie będzie pełnić swoją rolę, to znaczy we wnętrzu będzie jasno, jednak warto wiedzieć, że przy pomocy światła można dużo więcej zrobić. Przede wszystkim dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lamp można uzyskać dużą funkcjonalność pomieszczeń, oszczędzić energię i sprawić, że będzie po prostu ładnie. Współczesne oświetleniowe trendy idą w kierunku punktowych źródeł światła, pozwalających na to, aby jedynie określony fragment pomieszczenia był oświetlony.
lampy
Napisał: Technolux
Na podstawie: Technolux
Dzięki temu nie trzeba świecić w całym salonie czy kuchni, wystarczy włączyć niedużą lampkę nad blatem roboczym lub obok fotela. Oszczędza się w ten sposób sporo energii, ponieważ przeważnie tego typu punktowe oświetlenie będzie wymagać znacznie słabszych źródeł światła, a dodatkowo zapewnia wygodę innym mieszkańcom, bo da się oświetlić konkretne miejsce bez przeszkadzania reszcie domowników.Podczas projektowania domu czy mieszkania warto zadbać o to, aby oświetlenie wewnętrzne było dobrze przemyślane i funkcjonalne (propozycja na http://www.magiaswiatel.pl/oswietlenie-wewnetrzne). Oczywiście należy również pamiętać o funkcji dekoracyjnej, jaką lampy również pełnią, zwłaszcza w pokojach gościnnych oraz salonach. Lampy do takich pomieszczeń dostępne są w wielu odmianach oraz wersjach, dzięki czemu da się je dopasować do stylistyki i charakteru.
Części osób spodobają się zapewne ozdobne lampy dekoracyjne na magiaswiatel.pl/lampy-dekoracyjne, zrobione z metalu albo drewna, niektóre zdecydują się pójść w stronę nowoczesnych wzorów - to wszystko zależy od osobistych upodobań i preferencji. Tak naprawdę istotne jest przy wybieraniu to, żeby lampa posiadała odpowiednią ilość żarówek, tak aby mogła rozświetlić pomieszczenie, no i rzecz jasna pasujący do koncepcji wystroju wygląd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-11 11:01:40
Tagi: światło, kuchnia, Energia