Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Warte uwagi pomysły na zaaranżowanie przedpokoju

Pierwsze miejsce, do którego wchodzimy w czasie wizyty u rodziny czy znajomych, to korytarz. Nieduże pomieszczenie stanowi węzeł komunikacyjny całego mieszkania. Jak odpowiednio je zaaranżować?
Zależnie od tego, jak zamierzona jest przestrzeń korytarza możemy wnętrze zaaranżować na parę sposobów.

schody
Napisał: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest zastawienie jednej ze ścian szafą wnękową z przesuwanymi drzwiami. Odpada nam wtedy problem trzymania obuwia i odzienia wierzchniego, a szafa może również stanowić odpowiednie miejsce na inne części odzieży, dlatego nie będziemy zmuszeni kupować szafę do salonu. Gdy w drzwi szafy wstawimy lustra, nawet mały przedpokój będzie wyglądał na dużo większy. Pozostaje nam jedynie postawić taboret, albo niewielką pufę na którą siądziemy zmienić obuwie i stojak na parasole. Wystarczy umeblowanie przedpokoju, a nasz pobyt w domu stanie się wygodniejsze.

przedpokój
Napisał: Peter Alfred Hess
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem jednak mamy większym mieszkaniem, w którym jest przestrzenny przedpokój. Mamy wtedy także większe opcje przy jego aranżacji. Powiedzmy, że mamy przestrzenią kwadratową z małą wnęką, którą zabudujemy niewielką szafą wnękową. Wszystkie dodatki do wnętrza utrzymujemy w tej samej stylistyce – łatwe w utrzymaniu czystości są meble ze stali nierdzewnej. Często są uformowane w niebanalne kształty. Jeden z kątów pomieszczenia zostawiamy na stojak na parasole, obok stawiamy szafkę na buty (w tej samej stylistyce), gdzie wieszamy wieszak na wierzchnie odzienie gości.

Możemy także stawiać na różne style wystroju wnętrz. Wszystko zależnie od naszego smaku. Najmodniejsze trendy to styl skandynawski, prowansalski czy modern. Jednak pamiętać należy, że podstawowe sprzęty pozostają takie same. Posłuchajmy naszej duszy, tego co w niej mieszka… Później wystarczą odpowiednie zakupy. Czas działać!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-12 14:49:40