Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Co warto wiedzieć o LED? Jakie ma walory i od czego zależna jest jej budząca podziw trwałość

Im dłużej źródło światła jest w użyciu, tym więcej zapewnia korzyści finansowych i ekologicznych. Pomimo nieznacznego obniżenia wartości strumienia świetlnego w okresie eksploatacji, LED mogą zostać w użyciu dłuższy czas niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka
Napisał: mattwalker69
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak prezentują się czynniki które wpływ na niezawodność oraz solidność pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez problemu przekroczyć 50 000 godzin. W porównaniu z pozostałymi źródłami światła LED bardzo rzadko ulegają zepsuciu. Jedynym minusem jest nieznaczna redukcja strumienia świetlnego w okresie eksploatacji. LED tak naprawdę nie potrzebuje konserwacji przez pełny czas pracy. Opisane niżej czynniki które wpływają na pojedynczą LED są w stanie również wpływać na cały moduł LED.Emisji światła współtowarzyszy wydzielanie ciepła, które wpływa na trwałość i strumień świetlny LED. Odnosi się to zarówno pojedynczych LED, jak i całych modułów czy led rgb. W tej sytuacji konieczne jest, aby rozproszyć ciepło przez optymalny sposób zainstalowania lub dobrze dopasowane radiatory. Najważniejsza zasada mówi: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny pojawiania się naprężeń mechanicznych mogą być różne. Mogą one pojawić się w czasie procesu produkcji, montażu albo sprzedaży LED, a jednocześnie podczas używania niektórych materiałów, w których pod wpływem większych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia. Jeśli LED są wystawione na działanie takich sił, może to niezbyt dobrze odbić się na ich trwałości, a nawet doprowadzić do pełnego zniszczenia. Po więcej kliknij tutaj.

panel oświetleniowy
Napisał: lungstruck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda żarówka LED oraz każdy moduł LED może działać w konkretnym zakresie natężenia prądu. Im bardziej niskie jest natężenie, tym mniej energii zostaje uwolnione i tym niższa jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED. Kształt oraz konstrukcja obudowy LED spełnia istotną rolę w procesie starzenia się konkretnych komponentów pod wpływem światła który jest emitowany przez chip. W wielu przypadkach wbudowany odbłyśnik będzie się bardziej szybko przez kilkaset pierwszych godzin działania przez działanie wysokiego natężenia oświetlenia a także luminancji światła które jest emitowane przez chip. To oznacza, że żarówki LED są rewelacyjne i warto w nie zainwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych minusach, jakie jednak można minimalizować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-07 11:40:25
Tagi: oświetlenie, światło, technologia, prąd, materiały