Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Budowanie zimowej garderoby – jak ją stosownie dostosować do lokalnych warunków klimatycznych?

Zima w Polsce jest najczęściej wyjątkowo sroga. Bardzo często nadchodzą siarczyste mrozy, które wymuszają posiadanie ciepłej odzieży oraz kłopotliwe opady śniegu. Dbając o własne zdrowie i dobre samopoczucie wskazane jest w związku z tym uzupełnić zimową garderobę, tak aby być przygotowanym na najgorsze kaprysy pogody.
kozaki
Napisał: Solo Femme
Na podstawie: Solo Femme
Podstawą jest naturalnie dostosowanie odpowiedniego obuwia. Nie jest to proste zadanie, w szczególności że współcześnie naprawdę różnorodna jest oferta butów kiepskiej jakości, które podczas pierwszych mrozów obnażają brak jakiegokolwiek ocieplenia. Przede wszystkim, nabywając buty zimowe damskie i męskie należy sprawdzić jak gruba jest ich podeszwa, ponieważ to ona izoluje stopę od podłoża i w jaki sposób zostały one ocieplone. Najlepiej, jeżeli buty będą szyte, klej niestety niekiedy traci własne właściwości w wyniku niszczącego kontaktu z wodą. Na okres zimowy warto też zastanowić się nad zmianą zwyczajnych ubrań na te uszyte z cieplejszych materiałów. Przykładowo, lepiej jest zdecydować się na wólczanka garnitury przystosowane do mroźnych temperatur. Na lato bowiem oferowane są garnitury - strona tutaj z materiałów lżejszych, skuteczniej przepuszczających powietrze. Kontynuacja tematu: wólczanka garnitury.

Priorytetowe znaczenie mają poza tym kurtki zimowe damskie i męskie. W ich przypadku nie można zbyt bardzo skupiać się na grubości. Często bowiem zdarza się, że na pierwszy rzut oka naprawdę gruba i ciepła kurtka nie zapewnia takiej samej ochrony przed zimnem, jak cieńszy płaszcz. Sekretem jest tworzywo.okulary przeciwsłoneczne
Zima nie zwalnia również z obowiązku troszczenia się o ochronę przeciwsłoneczną. Wiele osób jest zdania, że chłody eliminują niebezpieczeństwo powiązane ze słońcem. Nic bardziej błędnego. W słoneczny, zimowy dzień promieniowanie słoneczne potrafi być oślepiające, wobec tego okulary ray ban bądź okulary przeciwsłoneczne innej marki nie powinny być chowane razem z letnimi ubraniami. Wręcz przeciwnie, mogą się one okazać naprawdę istotnym elementem zimowej szafy. Oczywiście, zimą należy zadbać o ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki. Ciekawym rozwiązaniem są rękawiczki z jednym palcem, kojarzone przede wszystkim z produktem dla dzieci, gdyż znakomicie chronią palce dłoni przed wychłodzeniem. Uzupełniając zimową garderobę trzeba koniecznie wybierać artykuły wyłącznie najwyższej jakości. Opisane wyżej części garderoby można zobaczyć na przykład tu: odnośnik.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-08 12:43:01
Tagi: szafy, okres zimowy, chłody