Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czy koniec dzieciństwa to faktycznie prawdziwy koniec tego cudownego etapu? Czy szkoła to nagle dorosłość?

Wreszcie nadchodzi taki dzień, że nasza pociecha idzie do szkoły. To ważne wydarzenie zarówno dla niego samego, jak i dla jego rodziny. Z dnia na dzień wszystko ulega zmianom. Stary świat idzie w niepamięć, pojawia się coś nowego, a jak nowe, to pojawia się lęk. Kończy się świat beztroski, zaczyna się świat nauki. To ogromnie istotne, żeby być przy dziecku w tym trudnym dla niego okresie, tłumaczyć mu wiele spraw, których może nie rozumieć, pomagać i opiekować się nim jak najbardziej.
przygotowanie pokoju dla dziecka
Napisał: COD Newsroom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z jednej strony jest to przejście z etapu dzieciństwa do świata obowiązków, jednakże nie powinniśmy aż tak znacznie podkreślać tej granicy. Najlepiej podejść do tego w ten sposób, że dzieciństwo wcale się nie kończy, dalej trwa, będzie trwało jeszcze długo, ale zaczyna się inny etap tego okresu, wyższy, bardziej zaawansowany, w którym poza zabawą pojawiają się rzeczy ze świata ludzi dorosłych. To świat rzeczy obowiązkowych, dat, poważnej miny, powagi oraz dyscypliny. Brzmi to złowieszczo, choć oczywiście nie trzeba stać się od razu dojrzałym, najistotniejsze to powolutku uczyć się - Dywanywanda - tego „dorosłego zachowania”, gdyż będzie to pomocne w przyszłości, kiedy nasze dziecko będzie szło na studia czy szukało pracy. Im szybciej to opanuje, tym łatwiej będzie dawało sobie radę z wieloma sprawami. To bardzo ważne.ciekawy pokój dla dziecka
Napisał: Phil Manker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednocześnie, dziecko, które zaczyna naukę w szkole powinno mieć świetne warunki do rozwoju. Wobec tego poza atmosferą domowej, która powinna być najlepsza, wspierająca i wyjaśniająca ten nowy świat, musimy też zatroszczyć się, by miejsce do nauki było dla naszej pociechy jak najbardziej komfortowe. Dom i wnętrze musi mieć spójność z tymi wartościami. Zadbajmy porządnie o jego kącik, przemalujmy ściany, ustawmy biurko, zróbmy miejsce idealne do nauki, jak i do zabawy. Najlepiej do koncentracji i wyciszenia przydają się jasne barwy (pomocne sprzętu tutaj: http://www.ceneo.pl/Pozostale_akcesoria_malarskie).

Biurko powinno stać koło okna, aby docierała do niego odpowiednia ilość światła. Klimat w pokoju powinien być ciepły, ale już bardziej dorosły niż uprzednio. Dziecko powinno mieć miejsce na swoje szkolne zeszyty i książki. Zatroszczmy się o to, by nasza pociecha czuła się dobrze w takim miejscu, więc urządzając takie pomieszczenie konsultujmy się z nią w tej sprawie, nie warto robić nic na siłę. A tu lista rzeczy, które mogą okazać się przydatne podczas urządzania takiego pokoju - http://www.ceneo.pl//Akcesoria_do_wykonczenia_podlogi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-08 13:09:39
Tagi: dom, barwy, biurko, dzieciństwo