Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Który gatunek butów należy zakupić?

Przy uprawianiu chyba każdej aktywności fizycznej, nawet jeśli byłoby to najzwyklejsze bieganie po parku czy górskie wycieczki, trzeba się odpowiednio przygotować. Strona fizyczna jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki odpowiedniej formie można się uchronić przed urazami i kontuzjami, lecz tak samo ważne będzie dobre wyposażenie, zwłaszcza jeśli chodzić będzie o buty, które w wielu dyscyplinach będą odgrywać spore znaczenie.

Buty adidas Supernova Glide 4 M
Napisał: Adidas
Na podstawie: Adidas
Wiele osób uprawiających amatorsko sport w ogóle nie ma tego świadomości, a przecież nieodpowiednio dobrane mogą być przyczyną wielu niebezpiecznych kontuzji. Nie bez powodu wszyscy bez wyjątku zawodowi piłkarze używają butów z kolcami, dzięki nim na mokrej trawie bieganie będzie znacznie bezpieczniejsze, niż przykładowo w trampkach czy butach biegowych. Jak się popatrzy na koszykarzy to każdy zakłada buty trochę wyższe, zapewniają one dużo lepszą zwrotność i chronią kostkę przed możliwością skręcenia. Dlatego też nawet przy rekreacyjnym sporcie buty sportowe męskie mają duże znaczenie i należy mieć to na uwadze, jak się idzie do parku czy na boisko.

Wielu ludzi bardzo lubi górskie wędrówki, i chętnie to robi bez względu na porę roku. Osoby takie najczęściej są właściwie wyposażone na takie wyprawy, a jednym z najważniejszych elementów wyposażenia trekkingowego powinny być porządne . Buty do wędrówek po górach posiadać muszą kilka ważnych cech. Przede wszystkim powinny być wysokie, przez co będą dobrze ochraniać kostki przed możliwością skręcenia. Bardzo ważna będzie także odpowiednia podeszwa. Nie może ona być zupełnie płaska, gdyż but będzie się ślizgał na mokrej ścieżce. Buty trekkingowe damskie] powinny posiadać podeszwę z trochę głębszym profilem, który ułatwia chodzenie w trudniejszych terenach, należy również przyjrzeć się materiałowi, z jakiego podeszwy są wykonane. Bardzo przydatna, szczególnie przy wycieczkach jesienią czy wiosną, gdy łatwo o deszcz i błoto, może być w obuwiu z membrana z goretexu, przy jej pomocy nawet w największe ulewy środek buta będzie suchy, co z pewnością zwiększy wygodę wędrówek.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-08 12:47:19
Tagi: buty, buty trekkingowe, buty sportowe, obuwiu