Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Zrobienie smacznego a przy tym pełnowartościowego dania wymaga niemało zaangażowania

Gotowanie to sztuka. Przyrządzenie pysznego a przy tym zbilansowanego posiłku wymaga sporo zaangażowania, nieco talentu i przede wszystkim porządnych przyrządów. Bo przecież gotowanie winno być także źródłem przyjemności. Pomijając bardzo zamierzchłe dzieje, kiedy do przygotowania strawy używano żywego ognia na ognisku, wszystkie późniejsze przyrządy kuchenne były znacznie bardziej wszechstronne a przy tym znacznie łatwiejsze w użyciu. Głównie dlatego, że dawały możliwość regulowania siły ognia i tym samym czasu obróbki potrawy.


kuchenka
Napisał: Zepter
Na podstawie: Zepter
Przez to wraz z rozwojem możliwe stało się zrobienie coraz bardziej skomplikowanych potraw, wymagających precyzyjnego doboru ilości ciepła oraz czasu obróbki cieplnej. Klasyczna kuchnia węglowa istniała w kuchni już parę wieków temu a jej historia jest nie dość, że bardzo długa, ale o tyle interesująca, że kuchnia - dużo- www.euro-ceramika.pl/plytki-kuchenne-scienne-podlogowe/ - węglowa do tej pory jest pełnoprawnym elementem wyposażenia wnętrza. Oczywiście jej wygląd i funkcjonalność zmieniły się od czasów pierwowzorów.

 
Dziś kuchnia węglowa stanowi umeblowanie kuchni w stylu retro lub bardzo współczesnego wnętrza, gdzie najważniejsze jest przyrządzanie potraw zdrowych i esencjonalnych, w zgodzie z tradycjami wielu kuchni świata. Oczywiste jest bowiem, że potrawy przyrządzane na innych kuchniach odróżniają się tak konsystencją jak również smakiem, mimo użycia w każdym przypadku identycznych
kuchenka
Napisał: Goedeker's
Na podstawie: http://www.flickr.com
produktów. Kuchenki gazowo-elektryczne (wybierz kuchenki znanych marek|wybierz kuchenki mikrofalowe dla siebie) są wynalazkiem poprzedniego wieku.

Ich skonstruowanie bardzo uprościło gotowanie, lecz dania utraciły tym samym możliwość uzyskania esencjonalnej nuty, którą dawało zastosowanie specyficznych rodzajów drzewa dodawanych do kuchni palonych ogniem. Kuchenki gazowo elektryczne są również mniejsze, nie brudzące i nie wymuszają przygotowań przed zaczęciem procesu gotowania. Dają też znaczne możliwości korzystania z piekarnika. Kuchenki mikrofalowe z kolei są świetnym rozwiązaniem dla osób chcących przyrządzać potrawę szybko oraz bez przymusu nieustannego pilnowania gotującej się potrawy. Są małe, zgrabne, a kuchenki mikrofalowe do zabudowy można dodatkowo idealnie wpasować do mebli - kuchnie węglowe przenośne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-08 13:09:38
Tagi: meble, kuchnia, potrawy, sztuka, jedzenie, Wyposażenie, umeblowanie