Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jakiego typu zestawy mebli wyposażyć przedszkole

Placówka, jaka zajmuje się pieczą nad dziećmi wcale nie musi być przedszkolem. Nie otrzymawszy statusu przedszkola, nie można jednakże się ubiegać o dotacje samorządowe, które określone są na poziomie siedemdziesięciu pięciu procent kosztów utrzymania maluszka w przedszkolu publicznym.
dziecko
Żeby prowadzić przedszkole, należy spełnić szereg rygorystycznych wymogów dotyczących zarówno lokalu jak też jego wyposażenia. Sprzęty przedszkolne podlegają inspekcji pracownika Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Muszą posiadać certyfikaty oraz atesty zgodności z Polskimi Normami. Dotyczy to mebli pozyskanych po 1997 roku, ale też muszą być dostosowane do reguł ergonomii. Oznacza to, że każde z dzieci musi mieć zmierzoną wielkość ciała, na bazie której definiuje się rodzaj mebli dobrany do konkretnego dziecka.Przedszkolak nie może siedzieć zbyt wysoko, ani też za nisko. Nazbyt niskie krzesła dla dzieci z certyfikatem sprawiają, że dziecko garbi się, nadmiernie wysokie sprawiają, że nie ma stosownego podparcia dla pleców, zaś jego stopy nie opierają się o posadzkę, co obciąża młody kręgosłup. Gdy zamierzamy otworzyć kilka grup przedszkolnych, zróżnicowanych pod względem wieku, trzeba kupić komplety krzeseł jak też stolików, blatów roboczych dobranych do indywidualnych wymagań maluchów. Ważne jest też, ażeby meble do szatni do przedszkola wykonane były solidnie, a przede wszystkim, ażeby nie miały wystających fragmentów ani ostrych brzegów, które zagrażałyby zdrowiu dzieci. Meble muszą być solidne, ale przy tym nie za bardzo ciężkie, przedszkolak bowiem częstokroć sam będzie musiał sobie z nimi poradzić.

dziecko
Napisał: David D
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba zauważyć, iż wszelakie prace polegające na urządzaniu wnętrza, instalowaniu szafek, wieszaniu półek, najlepiej powierzyć fachowcowi. Pewność, że żadne krzesło nie rozpadnie się pod maluchem, żadna półka nie spadnie mu na główkę, o wiele ułatwia pracę, pozwala myśleć nie o bezpieczeństwie dziecka, ale o przedmiocie zajęć. Półki dla dzieci do szatni powinny być zainstalowane na stosownej wysokości. Bajeczne pomieszczenia, kolorowe meble – to wszystko łatwo osiągnąć, bez ponoszenia wielkich kosztów. Starczy jota inwencji i trochę czasu, aby sprawić, iż sale przedszkolne, łazienki i korytarze będą zachwycały nie jedynie maluchy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-17 12:33:19
Tagi: Wnętrza, sprzęty