Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Podstawowe zasady wybierania podłogi do łazienek i kuchni, co najlepiej sprawdzi się w pozostałych pomieszczeniach

Dobranie odpowiednich podłóg ma bardzo duże znaczenie dla wygodnego mieszkania. Tak naprawdę do każdego pomieszczenia należy wybrać inny ich rodzaj, zależnie od tego, jak będzie ono użytkowane. W przypadku łazienek i kuchni przeważnie wykorzystywane są różnego rodzaju płytki podłogowe, dostępne w bardzo dużej liczbie wzorów, kolorów i rozmiarów.


Parkiet z buku parzonego
Napisał: Budneo.pl
Na podstawie: Budneo.pl
Ich podstawową cechą jest zupełna odporność na działanie wody, więc nawet zabawy dzieciaków w wannie nie są im straszne. Oprócz tego są trwałe i łatwe do czyszczenia, z tych też powodów doskonale się w tych pomieszczeniach sprawdzają. Lecz podłogi zrobione z płytek również mają parę wad. Podstawową jest to, że są zimne, przez to raczej nie będą się nadawać do pokojów dla dzieci, sypialni czy salonów.

Tam dużo lepiej sprawdza się tradycyjne drewno, podłóg które są zrobione z tego materiału także jest ogromna ilość, więc będzie w czym wybierać. Jeżeli będzie się (zobacz bezpłatny dostęp) miało jakieś wątpliwości, to najlepiej się wybrać do jakiegoś większego salonu z materiałami budowlanymi, tam na pewno się uzyska wszystkie niezbędne informacje. Jednym z najpopularniejszych rodzajów takich podłóg jest klasyczny parkiet dębowy - parkiet dębowy z parkietypryczynicz.com.pl. Składa się on z listewek mających długość do pół metra i grubości kilkunastu milimetrów. Parkiety są przeważnie robione z twardszych gatunków drewna, takich jak na przykład dąb, jesion czy buk, każdy z nich charakteryzuje się inną kolorystyką i wyglądem.

Parkiet z grabu
Napisał: Podłogi.info
Bardzo dużą popularnością cieszą się również od jakiegoś czasu deski parkietowe, są one najdroższym rodzajem podłóg, lecz jednocześnie najbardziej stylowo i elegancko się prezentującym. W przypadku desek przeważnie można je wykonać dokładnie według indywidualnych wytycznych, w zasadzie każdy podłogi drewniane producent taką możliwość oferuje, więc da się wykonać podłogę właśnie taką, jaką się będzie chciało. Jeśli ktoś szuka czegoś w niższych cenach, to również będzie miał kilka możliwości. Duża popularnością się cieszą przykładowo panele, które się składają z cieniutkiej drewnianej płyty pokrytej paroma milimetrami odpornej na zarysowania warstwy na samej górze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-24 15:30:17
Tagi: drewno, panele, deski