Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Oświetlenie inne niż zwykłe

Obecnie wszystko musi być przyjazne dla środowiska. Wzrasta świadomość ludzi względem tego, co można dobrego zrobić dla naszej planety. Zrozumieliśmy, że dobra ziemi są wyczerpywalne i powinniśmy o wszelkie dobra dbać. W każdym aspekcie życia możemy sprawić, że w mniejszym stopniu będziemy negatywnie wpływać na świat, nawet to jakie żarówki mamy pokazuje, w jaki sposób podchodzimy do ekologii. Obecnie bardzo znane stało się oświetlenie ledowe.

Diody led
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Można stwierdzić, że triumfy świeci, dosłownie i w przenośni, żarówka led g9. Ta żarówka jest jedną z najczęściej kupowanych przez przysłowiowego Nowaka, bo bardzo dobrze sprawdza się przy domowym oświetleniu. Jest mocna i energooszczędna i na dodatek w dobrej cenie. Chociaż oczywiście zawsze znajdą się malkontenci, którzy będą uważali, że żarówki led są za drogie. Jednak w rzeczywistości jeżeli przeliczymy ilość zwykłych żarówek, które kiedyś trzeba było kupować i dostrzeżemy to, że na rok wystarczające okażą się dwie, a bywa, że nawet i jedna żarówka led w pomieszczeniu, to zauważymy, że nie ma co porównywać, a już na pewno nie ma, co narzekać.

Idealne rozwiązanie oświetleniowe

Dziś bardzo popularne stało się ledowe oświetlenie i nie chodzi tylko o domy. Nawet przy ulicach pojawia się tego typu oświetlenie. W perspektywie czasu jest to bardzo dobre rozwiązania, ale w pierwszym etapie musimy liczyć się z dużymi kosztami. W domach tego typu koszty są o wiele niższe, bo wymiana zwykłych żarówek na żarówki led nie jest aż tak kosztowna.

Jednak, jeśli nie stać nas na to, by za jednym zamachem kupić kilka żarówek, to można to zrobić stopniowo. Zamiana zwykłych żarówek np. na żarówka led g9 to rzeczywiście świetne rozwiązanie. Dobrze, więc brać pod uwagę zakup właśnie tego rodzaju żarówki. Oczywiście każdy ma prawo kupić taką żarówkę, która mu odpowiada. Są osoby, które myślą, że led żarówki nie będą pasowały do lamp, które posiadamy.

Jednak są to zbędne obawy, bo żarówki led posiadają właściwe końcówki, tak, byśmy nie musieli wymieniać wszystkich lamp w mieszkaniu. Początkowo będziemy zdziwieni różnicą w poziomie jasności. Żarówki zwykłe o takiej samej mocy nie dawały tak jasnego oświetlenia. Ale po krótkim czasie przyzwyczaimy się do porządnego oświetlenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-13 15:02:03
Tagi: oświetlenie, środowisko, ekologia, lampa, domu, cena, żyrandoli