Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Żarówka ogromnie odmieniła codzienne życie ówczesnych ludzi

Żarówka została wynaleziona przed wieloma laty i był to wynalazek jaki bardzo odmienił życie ludzi na całym świecie. Stosowane wcześniej świeczki nie były tanie, niebezpieczne i dawały mało światła. Przez żarówki ludzie dostali możliwość pracy przez znacznie więcej godzin, co w dużym stopniu się przyczyniło do dynamicznego wzrostu gospodarczego. Żarówki w różnych odmianach stosuje się do dni dzisiejszego, chociaż rola tradycyjnych, wypełnionych gazami z pręcikiem wolframowym w bańce szklanej jest coraz mniejsza.
lampa
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Główną przyczyną tego stanu jest duża utrata energii, w klasycznej żarówce tylko niewielka jej część będzie przetwarzana na widzialne światło, a reszta ucieka w postaci energii cieplnej. Z tego też powodu naukowcy od dawna badają nowe technologie, pozwalające na przyoszczędzenie nieco prądu, gdyż większość z nas stosuje przynajmniej kilka żarówek codziennie, i zmniejszenie zapotrzebowania na prąd może dać bardzo wymierne ekonomiczne korzyści dla wszystkich ludzi.
Żarówki znaleźć można wszędzie, wystarczy rozejrzeć się dookoła. Wiszą przy sufitach w żyrandolach i lampach, mają je także lampy podłogowe, znajdujące się w łazienkach i na korytarzach - oświetlenie przednie. Dzisiaj w coraz większej liczbie przypadków w miejsce tradycyjnych żarówek wkręca się modele halogenowe lub zyskujące coraz większą popularność żarówki LED. Część z nich zużywa nawet 80 procent mniej energii, jeśli więc w mieszkaniu są dwie lampki dziecięce (najlepsze lampy błyskowe), z których każda świecić będzie parę godzin każdego dnia, to przez rok oszczędność na wymianie żarówek klasycznych na energooszczędne nie będzie mała.
lampa
Napisał: Jay Cross
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wprawdzie w najnowocześniejsze żarówki trzeba na początku nieco zainwestować, ale odwdzięczyć się powinny długim, bezawaryjnym działaniem i obniżonymi rachunkami za energię.

Poza domem żarówki znaleźć także można we wszystkich pojazdach, jakimi się jeździ, każdy samochód wyposażony być musi w lampy przednie, oświetlające drogę przed nim, oraz lampy tylne mające czerwony kolor. No i zapomnieć nie można o urządzeniach, jakie ludzie przy sobie noszą, jak się okazuje w dużej części telefonów znaleźć można lampy błyskowe, które gdy będzie taka potrzeba mogą służyć również w charakterze latarki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-20 09:05:35
Tagi: Energia, lampa, żarówka, halogen