Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Golenie zarostu – jakim sposobem ta czynność była zazwyczaj wykonywana przez mężczyzn na przestrzeni ostatnich lat?

Współcześnie zarost na męskiej twarzy cechuje się dużą popularnością. Swój renesans przeżywają wąsy oraz brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie nastręcza już większych kłopotów, ponieważ dzisiejszy mężczyzna ma do dyspozycji wiele wygodnych rozwiązań.

akcesoria do golenia
Napisał: East Midtown
Na podstawie: http://www.flickr.com
W jaki sposób w takim razie wyglądało golenie w czasie ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale zabiegów pielęgnacyjnych mężczyzn? W dziewiętnastym wieku panowie dość chętnie korzystali z usług tak zwanych golibrodów (Polecam http://facetaria.pl/baxter-of-california-m-12.html). W tym czasie użytkowane były najczęściej specjalne brzytwy, które wymagały regularnego ostrzenia, aby skutecznie usuwać niechciane włosy. Część mężczyzn bowiem nosiła brody oraz wąsy, część natomiast decydowała się na zupełną rezygnację z zarostu, zwłaszcza w młodszym wieku. Upowszechnienie się maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek mężczyźni zawdzięczają oczywiście osobie Gillette’a, którego nazwisko jest dzisiaj kojarzone głównie z marką naprawdę wysokiej maszynek do golenia, wyróżniających się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki specjalnym maszynkom golenie stało się dużo łatwiejsze (polecamy old bond street). Maszynka była bowiem mniejsza oraz poręczniejsza niż brzytwa, dodatkowo nie wymagała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, aplikowane było mydło, aby zapewnić lepszy poślizg skórze oraz zminimalizować ryzyko zacięcia.mężczyzna
Napisał: Christina zur Nedden
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś mężczyźni mają do dyspozycji dużo bogatszy arsenał narzędzi, w dalszym ciągu jednak największą popularnością cieszą się tradycyjne maszynki jednorazowe, gwarantujące największą higienę. Wielu panów decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, żeby pracowały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu golenie jest dokładniejsze i przyjemniejsze. Zobacz też www.facetaria.pl/edwin-jagger-maszynka-do-golenia-na-zyletki-edwin-jagger-de89ba11bl-p-1343.html.
Sprzedawane są również bardziej zaawansowane kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, upraszczając ich zgolenie oraz nawilżają skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest rzeczywiście dosyć szeroki, z tego względu każda osoba może wybrać zadowalające rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednakże od wielu lat bardzo podobny rytuał. Zmieniane są przede wszystkim narzędzia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-20 11:12:59
Tagi: mężczyzna, skóra, golenie, broda